Уряд розширив перелік громадян, які можуть набути статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО). До них увійдуть не лише жителі проблемних територій, охоплених військовими діями, а й ті, чий бізнес зареєстрований у цих регіонах.
Водночас, слід зазначити, що внутрішньо переміщеними особами вважаються лише ті громадяни, які не залишили межі України, а просто тимчасово, під впливом обставин, були змушені залишити своє постійне місце проживання.
Про те, хто може отримати довідку ВПО, та які виплати передбачені для внутрішніх переселенців, розповіли у КМДА.
Хто може претендувати на статус ВПО і отримати довідку про це
- До ВПО відносяться особи, які проживали в областях, де ведуться бойові дії. Крім того, до них також належать жителі низки інших областей, які регулярно зазнають обстрілів. Загалом довідку ВПО можуть отримати переселенці з таких областей: Волинської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської, а також міста Київ.
- Крім того, можуть отримати таку довідку люди, які зареєстровані за межами цих областей, однак є платниками ЄСВ на території, де проводяться бойові дії.
- Можуть також отримати довідку ВПО громадяни, які зареєстровані на інших територіях, однак вони платили ЄСВ за четвертий квартал 2021 року, або за весь 2021 рік у нинішніх місцях проведення бойових дій.
Як отримати довідку ВПО
- Один зі способів – особисто звернутися до уповноваженої особи місцевої ради, де зупинився переселенець, або звернутися у ЦНАП.
- Можна також подати заявку через портал Дія, підписавши її – Дія. Підпис.
Виплати для ВПО
Для всіх переселенців передбачено щомісячну допомогу. Її починають виплачувати з місяця звернення і платять протягом усього періоду воєнного стану плюс ще місяць після його скасування.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Розмір щомісячної допомоги такий:
• для осіб з інвалідністю і дітей – 3000 гривень;
• для решти – 2000 гривень.
При цьому люди, які дали притулок біженцям у своїх домівках, можуть розраховувати на допомогу від держави. Розмір допомоги становить 14,77 грн. на добу за одну особу.
Нагадаємо, людям, які втратили своє житло через війну, держава обіцяє компенсувати вартість втрат. Виплата компенсацій відбуватиметься в кілька етапів.