Влада остаточно вирішила, що буде з касовими апаратами і штрафами

У владі остаточно визначилися, що буде з касовими апаратами і штрафами для ФОПів. Касові апарати скасовано для деяких категорій підприємців. Крім того, ухвалено рішення щодо штрафів, яке набагато пом'якшує початкові умови. Проте більше ні на які поступки щодо встановлення касових апаратів влада не піде.

Влада остаточно вирішила, що буде з касовими апаратами і штрафами - today.ua

Усі ФОПи, які згідно із законом повинні встановити у себе касові апарати і користуватися ними, будуть змушені це зробити. Інакше їм доведеться мати справу із законом. А штрафи згодом будуть такими, що зможуть розорити навіть успішного підприємця. Про це нагадав бунтівним підприємцям голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової і митної політики Данило Гетьманцев.

Однак, протести ФОПів, які періодично спалахують в Україні, не виявилися марними. Влада все-таки частково пішла назустріч протестувальникам. В результаті, вимоги до встановлення касових апаратів були ослаблені.

Поступки, на які пішла влада

Застосування касових апаратів зробили необов'язковою для багатьох ФОПів, що працюють у сільській місцевості та селищах. Використовувати РРО (касові апарати) доведеться лише тим сільським ФОПам, які торгують підакцизними товарами. Влада остаточно вирішила, що буде з касовими апаратами і штрафами Крім того, підприємців, які мають користуватися касовими апаратами, не штрафуватимуть у січні поточного року за їхнє неправильне або неповне використання. За підсумками січня, нікого за це не оштрафували.

Штрафи, пов'язані з використанням РРО, зменшили на 90%. Проте таке зниження діятиме лише для тих ФОПів, які до 1 квітня встановлять у себе касовий апарат.

Гетьманцев також обіцяє, що Верховна Рада проголосує повне скасування штрафів за лютий-березень. А далі, до кінця 2022 року, штрафи для ФОПів, які встановили РРО та зареєстрували їх, становитимуть лише 10%. Однак це все, у чому влада має намір поступитися підприємцям.

Більше ніяких поступок з касовими апаратами не буде

"Ніхто нічого не чекає. Система запрацювала з 1 січня 2022 року. Це вирішене питання. Реформа пройшла і крапка. Ніхто нічого не обговорює", - розставив крапки над "і" Данило Гетьманцев.

Глава податкового комітету також пояснив, що влада чудово розуміє, хто стоїть за протестами ФОПів, хто їх ініціює та фінансує, і хто що собі має на меті.

"Це контрабандисти, конвертатори, тобто ті, хто заробляють на ухиленні від оподаткування, тому що без реалізації товару в чорну неможливо ні системне ухилення від сплати ПДВ, ні контрабанда, і це мільярди. І саме тому ці люди зацікавлені в тому, щоб все залишалося так, як є. Тому вони фінансують ці акції, а також політиків, які з трибуни Верховної Ради відстоюють нібито інтереси ФОПів", - резюмував головний ідеолог податкової реформи.

Нагадаємо, названі умови, за ячких продавець може не використовувати касовий апарат.

ДЖЕРЕЛОkurs.com.ua