Ціна на землю: фахівці озвучили вартість гектара після відкриття ринку землі

Автор: Марченко Любов

Ринок землі може загострити відносини між власниками паїв і землекористувачами, які вже не перший десяток років у них орендують землю. Природно, що орендарі будуть прагнути викупити землю, проте власники паїв дешево її не віддадуть.

Ціна на землю: фахівці озвучили вартість гектара після відкриття ринку землі - today.ua

Як стверджує виконавчий директор агропромислової компанії Agricom Group Петро Мельник, поки лише від 3 до 5% власників земельних паїв мають намір розлучитися зі своєю власністю після відкриття ринку землі. Решта ж землевласників не поспішають цього робити. І якщо вони погодяться на продаж землі, то лише на своїх умовах.

А їхньою умовою буде більш висока ціна, ніж та, з якої буде стартувати ринок землі. Поки, всі експерти сходяться на думці, що з відкриттям ринку землі вартість одного гектара буде коливатися приблизно від 1 до 1,5 тисячі доларів. Однак багато експертів говорять, що років через п'ять ціна одного гектара може піднятися до 5 тисяч і не рекомендують власникам зараз продавати свою землю. Тому скоріш за все, власники паїв будуть чекати, поки вартість гектара зросте хоча би вище двох тисяч.

Ціна на землю: фахівці озвучили вартість гектара після відкриття ринку землі Втім, якраз на той час може підійти період, коли землю дозволять скуповувати юридичним особам. Адже до 2024 покупка землі буде дозволена лише фізособам і не більше ніж по 100 гектарів "в одні руки". Але можна припустити, що орендарі не стануть так довго тягнути з покупкою землі. Адже в Україні з її нестабільним правовим полем за три роки багато чого може статися. Тому цілком ймовірно, що орендарі почнуть процес скупки ділянок відразу після відкриття ринку землі через підставних осіб.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Як покупці-фізосіби на ринок рушать члени сім'ї, родичі, друзі і просто колеги орендарів по бізнесу. Таким чином, до початку 2024 року ці фірми вже встигнуть сформувати хоча би остови своїх майбутніх землеволодінь.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

І тепер дуже багато буде залежати від того, як поведуть себе на ринку власники паїв, і яку ціну вони заломлять за свій товар.

Нагадаємо, не поспішати з продажем землі закликав землевласників і міністр агарної політики Роман Лещенко. Він каже, що земля - це найбільший скарб, який ніколи не впаде в ціні. Тому він радить селянам поки притримати свою землю і не продавати її за безцінь.