Власникам земельних ділянок розповіли, що робити, якщо сусіди завдають їм шкоди

Автор: Марченко Любов

Земельна ділянка, на якій розташований будинок і присадибний город, може перетворитись на щоденне "поле битви", якщо попалися непривітні сусіди. Втім, якщо конфлікти виникають на грунті особистої неприязні, то тут вже нічого не поробиш, але якщо сусіди порушують правила проживання, то їх можна притягнути до адміністративної відповідальності.

Власникам земельних ділянок розповіли, що робити, якщо сусіди завдають їм шкоди - today.ua

Законом визначено порушення, за які сусідів можна притягнути до відповідальності

  • Занадто висока або занадто близько розташована до межі будівля на сусідській ділянці, яке відкидає тінь на город сусідів і перешкоджає дозріванню овочів і фруктів.
  • Неприємні запахи фекалій домашніх тварин з ділянки сусідів, які вони ніяк не намагаються маскувати.
  • Спалювання сусідами рослинних залишків з городу і саду, яке обволікає димом все навколо і забруднює вам повітря.
  • Гучні шуми з сусідської ділянки, які спричиняє пилорама, різні верстати або просто включені на повну потужність аудіоколонки.

У всіх цих випадках порушників правил можна притягнути до адміністративної відповідальності. Власникам земельних ділянок розповіли, що робити, якщо сусіди завдають їм шкоди

Як вчинити, якщо сусіди систематично порушують ваше право на спокійне життя

  • Потрібно подати заяву до місцевої ради, виклавши в ній свою скаргу на сусідів. Її зобов'язані розглянути протягом тижня та ухвалити рішення, як втихомирити неспокійного сусіда.
  • Якщо вас не влаштовує рішення місцевої ради, то можна звернутися до суду.

Однак для того, щоби звернутися до суду, потрібно мати у своєму розпорядженні докази, що сусід порушує ваші права. Такими доказами можуть бути акти перевірок, висновки земельних експертів, результати екологічної експертизи, а також показання свідків. Можна також надати відеофіксацію порушення, якщо воно було одноразовим.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До заяви і доказів додаються документи, що засвідчують ваше право власності на земельну ділянку. Всі ці документи подаються до суду за місцем знаходження цієї земельної ділянки.

Популярні зараз

Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Нагадаємо, багато землевласників вже найближчим часом можуть втратити свої паї. Українцям розповіли, що вони повинні негайно зробити, аби цього не сталося.

Головне