Верифікація пенсій в Україні: у Мінфіні розповіли про скасування та скорочення деяких виплат

На тлі війни та скорочення видатків бюджету пенсії та соціальні виплати в Україні будуть піддані ще більш ретельній верифікації, ніж було до цього. Деякі виплати, за якими виявлять спірні моменти і порушення закону, буде скасовано або скорочено. Проте основної частини пенсій та соціальних виплат зміни не торкнуться. Поки.

Верифікація пенсій в Україні: у Мінфіні розповіли про скасування та скорочення деяких виплат - today.ua

Про це розповів під час всеукраїнського телемарафону міністр фінансів Сергій Марченко.

"Витрати соціального блоку у нас у пріоритеті, як і військові витрати. Тому я не прогнозую зараз такі скорочення, не бачу поки що в них необхідності", - розповів голова Мінфіну.

Разом із тим, в уряді не приховують, що всі пенсії та соціальні виплати будуть піддані верифікації. Причому вона буде ще жорсткішою, ніж проводилась раніше. Отже не виключено, що внаслідок такої перевірки чисельність отримувачів соціальної допомоги скоротиться, як і чисельність пенсіонерів. Верифікація пенсій в Україні: у Мінфіні розповіли про скасування та скорочення деяких виплат Водночас, усі пенсії, які належать українцям за віком чи на інших підставах, вчасно призначатимуться та виплачуватимуться. Способів звернення за пенсією за віком є декілька. Причому, завдяки активній диджиталізації процесу, зараз для того, аби подати заяву на пенсію, зовсім не обов'язково оббивати пороги відділень Пенсійного фонду і носитися "з папірцями". Все можна оформити онлайн, розповів незалежний консультант Сергій Коробкін.

При цьому пенсію за віком буде призначено із дня досягнення пенсійного віку. Проте пенсіонеру слід пам'ятати, що звернутись по неї слід протягом трьох місяців після досягнення пенсійного віку. Якщо ж ви зробите це пізніше, через три місяці, то пенсію призначать лише з фактичного дня звернення. Тому, щоб не втрачати своїх грошей, краще подати заяву на призначення пенсії вчасно.

Нагадаємо, українцям розповіли, як змінити спосіб отримання пенсії онлайн – без візиту до органів ПФУ.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua