Удвічі дорожче: в Нафтогазі повідомили, яким буде тариф на газ для опалення лікарень

У компанії Нафтогаз визначилися з цінами на газ для опалення бюджетної сфери. Зокрема, тариф на газ для опалення лікарень буде таким самим, як і для всієї бюджетної сфери. По факту це виходить удвічі вище, ніж вартість газу для централізованого опалення побутового сектора.

Удвічі дорожче: в Нафтогазі повідомили, яким буде тариф на газ для опалення лікарень - today.ua

Компанія Нафтогаз Трейдинг готова постачати природний газ для опалення лікувальних установ державної і муніципальної форми власності за таким самим тарифом на газ, як і для інших бюджетних закладів. Таке рішення було прийнято Нафтогазом 23 жовтня і вже попередньо погоджено з Кабміном.

Як відомо, тариф на газ, який Нафтогаз пропонує для опалення бюджетних закладів, дорівнює 13,7 гривні за кубометр. У цю цифру не входить ПДВ і вартість розподілу (транспортування) газу. Разом із ПДВ цей тариф становитиме 16,44 гривні. Удвічі дорожче: в Нафтогазі повідомили, яким буде тариф на газ для опалення лікарень Тобто це більш ніж удвічі вище, ніж тариф на газ для опалення побутового сектора, який у Нафтогазу дорівнює 7,42 гривні. Правда, газ за такою ціною буде відпускатися підприємствам ТКЕ лише в межах того обсягу, що був спожитий для потреб населення у минулому опалювальному сезоні. Все, що може бути спожито понад той обсяг, буде оплачуватися за ринковою ціною, яка вже навряд чи знизиться протягом цього опалювального сезону.

Тож не дивно, що у багатьох регіонах не квапляться запускати опалення. Користуючись нетривалим потеплінням, комунальники, як можуть, затягують із початком опалення, щоби заощадити якомога більше газу. Адже ще невідомо, яка зима нас чекає попереду.

Втім, синоптики кажуть, що майбутня зима буде достатньо холодною і доволі сніжною. А отже, доведеться витрачати чимало газу.