У ЗСУ надійшли бронеавтомобілі Fennek: що вони можуть

Автор: Максимов Віталій

На озброєння до ЗСУ надійшли розвідувальні бронеавтомобілі Fennek. Про це свідчать фотографії, що з'явилися у Мережі.

У ЗСУ надійшли бронеавтомобілі Fennek: що вони можуть - today.ua

Скільки конкретно броньовиків Fennek надійшло до ЗСУ – не відомо. Слід зазначити, що офіційно взагалі не повідомлялося, що Україні передали ці бойові броньовані машини.

Fennek розробили у 1990-х роках німецька компанія Maffei Wegmann та голландські компанії SP Aerospace та Vehicle Systems BV. Його випускає консорціум Arge Fennek. Армія Нідерландів прийняла його на озброєння у 2003 році. Головне завдання цього броньовика – розвідка. Його екіпаж складає 3 людини.

Корпус цієї машини зроблений із сталевої катаної броні. Попереду броня витримує влучення бронебійних куль калібру від 12,7-мм. Борт та корма витримують попадання бронебійних куль калібру від 7,62-мм. І, звичайно, броня витримує попадання уламків мін та снарядів. Озброєння – 12,7-мм кулемет Browning M2 або кулемет 7,62-мм MG-3. Замість кулемета можна встановити 40-мм автоматичний гранатомет.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Популярна вакцина від COVID-19 могла стати причиною утворення тромбів у деяких пацієнтів

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Fennek оснащується дизельним двигуном потужністю 239 к.с., який працює разом з автоматичною коробкою передач. У стандартній комплектації є повний привід та диференціал підвищеного тертя. Максимальна швидкість – 115 км/год. Базовий бронеавтомобіль для розвідки одержав відповідне обладнання. Наприклад, тепловізійну оптику та лазерний далекомір.

У ЗСУ надійшли бронеавтомобілі Fennek: що вони можуть

У Fennek встановлено навігаційну систему та комунікаційне обладнання. Це дозволяє передавати інформацію в режимі реального часу. Модуль із датчиками виявлення можна за необхідності зняти з машини та встановити від неї на відстані до 40 метрів. Це знадобиться, наприклад, під час розвідки у населених пунктах.

Fennek має кілька версій. У Німеччині зараз розробляють розвідувальну машину з гарматою. У Нідерландах розробляють версії з протитанковим та протиповітряним озброєнням.

Бронеавтомобіль Fennek має гарні позашляхові характеристики. Він може подолати брід завглибшки до 1 метра. Запас ходу пересіченою місцевістю - 450 км. Загалом запас ходу становить 1000 км.

Ще одна його перевага - система контролю тиску в шинах. Водій може регулювати тиск у шинах на ходу в залежності від умов місцевості та ситуації.

У ЗСУ надійшли бронеавтомобілі Fennek: що вони можуть

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Армії Нідерландів та Німеччини використовували бронеавтомобіль Fennek у бойових діях в Афганістані. Такі машини можуть допомогти у звільненні тимчасово окупованих територій України.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що ЗСУ отримають бронеавтомобілі Gurkha для евакуації поранених.