Today.ua

В Україну везуть Avenger: що може збити американський комплекс

В Україну везуть 14 самохідних зенітно-ракетних комплексів Avenger, які входять до нового пакету військової допомоги від США. Ці бойові установки помітили у німецькому порту Бремергафен.

Про те, що США передасть Україні ЗРК Avenger, стало відомо у листопаді 2022 року. І тепер ці зенітні комплекси починають отримувати українські захисники. Спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат вважає, що Avenger здатні посилити NASAMS та IRIS-T, які вже заступили на бойове чергування по захисту українського неба. Очікується, що ці зенітні комплекси захистять українські війська та об'єкти критичної інфраструктури від російських безпілотників та гелікоптерів.

Що таке ЗРК Avenger? Які його бойові можливості та як він допоможе захистити українське небо?

Avenger ("Месник") розроблений у 1980-х роках американськими компаніями Boeing і General Electric. На початку 1990-х років його прийняли на озброєння армії США. Це самохідний зенітно-ракетний комплекс на базі армійського позашляховика "Хамві". На ньому встановлено два контейнери по 4 ракети FIM-92 Stinger, зенітний кулемет калібру 12,7 мм та РЛС. Система виявлення всепогодна. Вона забезпечує виявлення цілей за будь-яких умов видимості завдяки тепловізору.

Цілі можна знищувати на відстані до 5,5 км і на висоті до 3 800 метрів. Цілі можна знищувати як ті, які підлітають до комплексу, так і ті, які відлітають у зворотному напрямку.

Екіпаж складає 2 людини, але у версії із системою STC (автоматично повертає турель з ракетами на ціль) екіпаж більше – 3 людини. Максимальна швидкість – 105 км/год. Запас ходу – 563 км.

ЗРК Avenger стоять на озброєнні армій США, Саудівської Аравії, Єгипту, Китаю та інших країн. Найбільше їх у американській армії. Ці ЗРК використовували в Афганістані та Іраку.

Таким чином, Avenger - це "Стінгер" на колесах. Їхня головна перевага полягає у високій мобільності. До недоліків можна віднести те, що такий пересувний ЗРК не має бронювання. Тобто він не захищений ні від уламків снарядів, ні від куль. Але це недолік можна нівелювати шляхом правильного бойового використання.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у 2023 році Україна отримає від США батарею ЗРК Patriot.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ