В Україну потрапили імпортні чіпси, що містять небезпечну речовину

В українські торгові мережі потрапили у продаж кукурудзяні чіпси, які містять небезпечну речовину. У чіпсах, імпортованих з Німеччини в Україну, було виявлено тропанові алкалоїди, які спричиняють симптоми гострого отруєння.

В Україну потрапили імпортні чіпси, що містять небезпечну речовину - today.ua

Про появу небезпечного товару попередила Держпродспоживслужба.

Небезпечний товар було вироблено та експортовано німецьким виробником органічних продуктів харчування Alnatura Produktions - und Handels GmbH. Імпортерами, в Україні, стали ТОВ "БЮРО ВІН" (м. Київ;) та ТОВ "ТС Плюс" (м. Київ).

За повідомленнями німецьких ЗМІ, у Німеччині ці чіпси вже знято з продажу.

У Держпродспоживслужбі України нагадали вітчизняним операторам ринку про необхідність виконання частини 3 статті 20 Закону України "Про основні засади та вимоги до безпеки та якості харчових продуктів". А саме, йдеться про негайне вилучення продукту з продажу. Також про це слід письмово проінформувати відповідні органи у строк, що не перевищує двох робочих днів. В Україну потрапили імпортні чіпси, що містять небезпечну речовину

Чим небезпечні ці чіпси споживачам?

Знайдені в чіпсах алкалоїди тропану не смертельні для людини, проте їх потрапляння в організм може викликати неприємні симптоми. Ці органічні сполуки містяться у природному вигляді в деяких рослинах. Зокрема, їх можна виявити в тернині, пасльоні або блекоті.

Попадання таких речовин в організм людини не смертельне, але здатне викликати ряд неприємних симптомів, серед яких головний біль, нудота і сонливість.

Нагадаємо, раніше в торговельну мережу потрапив небезпечний посуд із Китаю. Первинні ароматичні аміни, що містять в ньому, здатні викликати ураження нервової системи людини і навіть стати причиною онкології.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua