В українських банках з'явилися пошкоджені купюри: що потрібно знати про це клієнтам

Автор: Марченко Любов

У деяких українських банках з'явились пошкоджені купюри. Гроші були пошкоджені навмисне, використовувати їх після цього не можна. Однак клієнтам цих банків не треба турбуватися: пошкоджені банкноти будуть вилучені з обігу та нікому до рук не потраплять.

В українських банках з'явилися пошкоджені купюри: що потрібно знати про це клієнтам - today.ua

Про умисне пошкодження купюр повідомила виконувач обов'язків директора Департаменту грошового обігу НБУ Оксана Галиць.

Гроші були пошкоджені банкірами навмисне. Навіть більше вони мали дозвіл керівництва Нацбанку України на такі, здавалося б, протизаконні дії.

Справа в тому, що ще наприкінці 2021 року, коли чутки про майбутню війну стали топовою темою не лише в "кухонних" розмовах українців, а й у нарадах чиновників, Нацбанк вжив заходів для збереження грошових ресурсів України. У тому числі, був розроблений комплекс заходів, який не дозволив би ворогові заволодіти готівкою, що зберігається в банках. Такі заходи були передбачені на випадок окупації місцевості, де розташований банк.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Звичайно, найбільш прийнятним було би вивезти наявну в банках готівку на територію, підконтрольну Україні. Однак в умовах, коли розвиток подій не піддавався прогнозу навіть на годину-дві, можна було не встигнути з вивезенням валюти.

В українських банках з'явилися пошкоджені купюри: що потрібно знати про це клієнтам

Отже, щоби гроші не дісталися ворогу, НБУ дав деяким банкам право на навмисне псування валюти. Такий дозвіл отримали десять українських банків, і три з них були змушені цією згодою скористатися, розповіла Оксана Галиць.

"Враховуючи можливість проведення бойових дій або їхню можливу загрозу, Національний банк рекомендував банкам у разі неможливості вивезти готівку зі своїх відділень здійснити їх пошкодження, щоби привести банкноти в неплатіжний стан", - розповіла Галиць.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас вона не повідомила, які саме банки були змушені скористатися цим дозволом, скільки грошей було пошкоджено, в якій валюті та яким чином.

Втім, за кілька днів до початку війни в НБУ розповіли, як зберігається готівка в банках, і як саме можна пошкодити банкноти, що там є.