В Україні очікується стрімке зростання цін на вина

Автор: Марченко Любов

В Україні, як і в світі загалом, вже найближчим часом зростуть ціни на вина. Приріст у ціні може становити близько 20 відсотків. Таке суттєве збільшення вартості вин не пов'язане із підвищенням акцизу, до якого вже звикли українці.

В Україні очікується стрімке зростання цін на вина - today.ua

Лише за минулий рік через підвищення акцизу ціни на вина в Україні в середньому зросли майже на 6%. Проте цього року приріст цін може бути набагато вищим. Такий стрибок у вартості вин не пов'язаний з акцизом, а має інші причини.

Швидке подорожчання вин прогнозують у всьому світі, а не лише в Україні. Британське видання Daily Mail назвало причини зростання цін. В Україні очікується стрімке зростання цін на вина Ціни на вина зростають через:

  • торішній неврожай винограду;
  • скорочення запасів вин;
  • проблем із логістикою, що призвели до дефіциту пакувальної тари і тари для розливу;
  • збільшення попиту на винні напої.

"Урожай був катастрофічним. Піно-нуар, бургундське, шардоне та шампанське – все впало. Додайте до цього брак пляшок, пробок та картонних коробок, і ви зрозумієте, що галузь справді має проблеми", – поділилися аналітики.

Популярні зараз

У Києві є житлові масиви, які мобілізація обминає: працівники ТЦК туди не навідуються, - The Guardian

В Україні почали модернізувати БТР-60, отримані від Болгарії

Половина чиновників втрачає бронювання від мобілізації: кого заберуть на війну

Україну хочуть змусити до виплати відсотків за боргами приватним компаніям – по півмільярда доларів на рік

Минулого, 2021 року, в Європі (та й не тільки в ній) склалися вкрай несприятливі погодні умови для вирощування винограду. Через весняні заморозки і хвороби, які принесло виноградникам несприятливе літо, урожай винограду в Європі скоротився в рази. Наприклад, у Франції офіційно оголосили, що такого поганого врожаю винограду не було вже 45 років. Не кращими були умови для лози і в інших традиційно виноробних країнах – Італії та Іспанії.

По суті, непоганий урожай із виноградників минулого року зібрали лише Німеччина, Португалія, Румунія та Угорщина. У них він виявився навіть трохи вищим, ніж у попередньому році. Проте загалом ситуацію це не врятувало: виробництво вина суттєво скоротилося. При цьому запаси, що зберігалиси у винних погребах, почали танути.

До того ж, через пандемію коронавірусу, у світі порушилося безліч логістичних ланцюжків, які напрацьовувались роками. Через це виноробна галузь зіткнулася з гострим дефіцитом скляної тари для розливу та пакувальних коробок. Вийшло, що навіть вироблене вино не було у що розлити і не було в чому транспортувати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Все це зрештою і призвело до того, що ціни на вина зростали минулого року і навіть не думають зупинятися цьогоріч. Єдине, що змогло би їх змусити пригальмувати – добрий урожай цьогорічного винограду. Однак поки що це вилами по воді написано.

Нагадаємо, в Україні торішній урожай винограду також виявився вшестеро гіршим за те, що очікували.