В Україні чекають підвищення тарифів на газ: як зміняться ціни на товари

Автор: Марченко Любов

Складний опалювальний сезон пророкують як політики, так і експерти. Народний депутат Данило Гетьманцев упевнений, що чинні тарифи на газ для населення непомірно занижені. Проте їх обіцяють залишити незмінними до кінця опалювального сезону. А ось тарифи на газ для промисловості зростуть ще цієї осені. І, звичайно, це спричинить підвищення цін на товари.

В Україні чекають підвищення тарифів на газ: як зміняться ціни на товари - today.ua

Про те, як зміняться тарифи на газ для промислових підприємств, і наскільки через це зросте вартість товарів, які вони виробляють, розповів аналітик Інституту економічних стратегій Юрій Корольчук.

На сьогодні основна частина населення сплачує використані кубометри газу за тарифом 7,96 грн. Для промисловості тарифи вже зараз набагато вищі, проте ще цього року на них чекає черговий виток підвищення, каже аналітик.

Вони будуть переглянуті ще восени 2022 року. Підвищення тарифів для підприємств неминуче призведе до зростання цін на продукти. Орієнтовно вони зростуть на 20-25%.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS

В Україні чекають підвищення тарифів на газ: як зміняться ціни на товари

Аналітик Інституту економічних стратегій Юрій Корольчук каже, що в такій ситуації найуразливішими перед підвищенням тарифів виявляться ціни на харчові продукти.

Тариф для підприємств планують підвищити приблизно на третину, і вже цього року він становитиме 60 грн за кубометр. Подорожчання газу вплине на ціноутворення продукції. У тому числі, зросте й вартість будматеріалів, а також продукції сільськогосподарського сектору.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Побутова продукція, у вартість якої закладаються ціни на енергоносії, має перспективи зростання до 20%. Продукти харчування – зростання не більше ніж на 25%", – каже Юрій Корольчук.

Нагадаємо, в Україні встановлено мораторій на подорожчання комунальних послуг на час війни з Росією та піврічний період після її завершення. Однак, незважаючи на мораторій, вартість комуналки все ж таки зросла.