В Україні зупинився процес бронювання фахівців: компанії втрачають цінних працівників

Автор: Марченко Любов

В Україні запроваджено нові правила бронювання фахівців від мобілізації. Однак через неузгодженість у деяких законах та відсутність чітких термінів розгляду заяв багато компаній не змогли за новими правилами забронювати жодного співробітника.

В Україні зупинився процес бронювання фахівців: компанії втрачають цінних працівників - today.ua

Про це стало відомо з інформації асоціації IT Ukraine.

З того часу, як набули чинності нові правила бронювання фахівців, IT-компанії не змогли забронювати від мобілізації жодного свого працівника, каже виконавчий директор IT Ukraine Костянтин Васюк.

По суті процес бронювання фахівців зупинився, каже керівник асоціації. Одна з головних причин гальмування – неузгодженість у законах.

Популярні зараз

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

"Перше проблемне питання – питання повноважень, якими наділені державні органи згідно з новою процедурою. Тобто вони не завжди відповідають повноваженням, які закріплені у профільних законах", – каже Костянтин Васюк.

Заявки на бронювання фахівців можуть відлежуватись "під сукном" місяцями

Друга, не менш важлива причина – відсутність законодавчо закріплених строків розгляду заявок. Через це заявки про бронювання фахівців можуть пролежати у чиновників "під сукном" не один місяць. За цей час можуть призвати та відправити на фронт не одного ключового працівника, без якого компанія не зможе працювати на повну силу.

В Україні зупинився процес бронювання фахівців: компанії втрачають цінних працівників

Є ще один фактор, який потужно гальмує процес – неузгодженість між держорганами, які відповідають за бронювання працівників. Через це компаніям часто відмовляють у просуванні заявки на бронювання не на початковому етапі, а вже посередині шляху.

"Якщо, наприклад, компанія отримує відмову на будь-якому етапі, то вся процедура починається спочатку. Таким чином бізнес втрачає цінний час", - зазначив виконавчий директор асоціації.

Є також чимало питань щодо виїзду спеціалістів IT-компанії на нетривалі терміни за кордон. Компаніям такого профілю, які зараз орієнтовані здебільшого на закордонного замовника, життєво важливо підтримувати закордонні контакти. Через відсутність таких контактів вони вже втратили чимало замовлень. І ще втратять, якщо це питання не буде врегульоване. А це – і скорочення робочих місць, і скорочення надходжень до бюджету.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому Костянтин Васюк зазначив, що з боку влади є готовність йти на узгодження позицій та вироблення спільних рішень із бізнесом. У свою чергу фахівці IT, які кровно зацікавлені в бронюванні, також не сидять склавши руки. Вони розробили дорожню карту бронювання співробітників, яка полегшить процес не лише IT-компаніям, а й іншим підприємствам. Асоціація також запустила сервіс юридичної підтримки Bron' Legal Support, який допоможе виявити вузькі місця в процесі бронювання.

Нагадаємо, деяким громадянам, які мають бронь від мобілізації, можуть її скасувати. Це може статися з низки причин.