В Україні запущено механізм благодійних пенсій: у ПФУ дали інструкцію, як робити внески

Вплинути на пенсійні виплати українців тепер зможе кожен охочий. В Україні набув чинності законопроект, який дозволяє меценатам виплачувати благодійні пенсії незаможним громадянам. Тепер допомога від благодійників може надходити як адресно, так і розподілятися між усіма пенсіонерами, які потребують додаткових коштів.

В Україні запущено механізм благодійних пенсій: у ПФУ дали інструкцію, як робити внески - today.ua

Про можливість підвищення пенсій українців за рахунок донатів пише “Соціальна інформаційна платформа”.

Для внесення коштів необхідно відвідати інтернет-портал електронних послуг Пенсійного фонду та виконати декілька простих маніпуляцій:

  • Перейти до розділу “Благодійні пожертви”.

В Україні запущено механізм благодійних пенсій: у ПФУ дали інструкцію, як робити внески

  • Заповнити поля форми необхідними даними. При цьому, якщо ви бажаєте перерахувати грошову допомогу конкретному пенсіонеру, для цього необхідно вказати суму коштів, вказати ПІБ одержувача, а також реєстраційний номер його облікової картки платника податків (РНОКПП). Якщо ж ви хочете допомогти всім незаможним пенсіонерам, то слід вказати лише суму внеску.
  • Для завершення оформлення допомоги необхідно натиснути на кнопку "Оплатити" - Portmone з подальшим внесенням даних вашої банківської картки.

Слід врахувати, що у разі адресної допомоги пенсіонер отримає перераховані кошти вже наступного місяця. Однак 30% від внесеної суми буде перераховано до загального фонду для виплати благодійної пенсії решті громадян, які її потребують, а 70% перераховано пенсіонеру, зазначеному при заповненні форми на інтернет-порталі Пенсійного фонду.

Нагадаємо, в Україні у березні відбувається обіцяна індексація пенсій. Різні категорії пенсіонерів отримують різний розмір надбавки. Цього разу перерахунку виплат дочекалися найбідніші пенсіонери, які живуть на "мінімалку". Розмір індексації становив 19,7%.

ДЖЕРЕЛОsocial.com.ua