В Україні заборонять стягнення прострочених боргів: хто може не боятися колекторів та судових виконавців

Для частини українців прострочені борги перед банками перестануть бути головним болем хоча б на якийсь період. НБУ хоче заборонити стягнення прострочених боргів із військовослужбовців, представників інших військових формувань та їхніх сімей.

В Україні заборонять стягнення прострочених боргів: хто може не боятися колекторів та судових виконавців - today.ua

Відповідні поправки до закону "Про споживче кредитування" вже розроблено фахівцями НБУ та подано на розгляд парламентського Комітету з питань фінансів, податкової і митної політики Верховної Ради. Причому Нацбанк переконливо просить нардепів дослухатися його рекомендацій.

Про це повідомила пресс-служба Нацбанку України.

Отже, НБУ пропонує заборонити стягнення боргів будь-яким способом із військовослужбовців та представників військових формувань, які зараз захищають Україну, а також підтримують у ній правопорядок.

В Україні заборонять стягнення прострочених боргів: хто може не боятися колекторів та судових виконавців Якщо поправки до закону ухвалять, кредиторам та колекторським компаніям буде заборонено звертатися до них за стягненням.

Під захист закону потраплять такі категорії людей:

  • військовослужбовці ЗСУ;
  • представники інших воєнізованих формувань;
  • представники правоохоронних органів;
  • члени сімей військовослужбовців та правоохоронців;
  • їхні спадкоємці та близькі родичі;
  • поручителі позичальників.

У них буде заборонено "вибивати" прострочені борги по телефону, при особистих зустрічах, під час відеопереговорів, а також у вигляді повідомлень, надісланих через засоби телекомунікації.

НБУ пропонує запровадити цю заборону на весь період дії воєнного стану, а також ще на півроку після його завершення.

Нагадаємо, в Україні можуть ще до закінчення війни відновити примусове стягнення боргів за комуналку для певної категорії людей.

ДЖЕРЕЛОubr.ua