В Україні замінять індексацію пенсії іншим механізмом: від стажу залежатиме більше

Автор: Марченко Любов

Індексація пенсії в Україні відстає від реального зростання вартості життя. Тобто пенсіонери з кожним днем стають біднішими. Тому зараз уряд розробляє механізм, за якого підвищення пенсії встигатиме за зростанням цін.

В Україні замінять індексацію пенсії іншим механізмом: від стажу залежатиме більше - today.ua

Про це розповіла Міністр соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв'ю одному з українських ЗМІ.

В Україні коефіцієнт заміщення пенсії зарплатою дуже невисокий. Він становить близько 29%. Тобто, вийшовши на пенсію, українець отримуватиме менше ніж 30% від своєї колишньої зарплати. Але це не єдина проблема пенсійних виплат. Справа в тому, що в Україні законом передбачено щорічну індексацію пенсії, яка має компенсувати зростання вартості життя, тобто пенсія має підвищуватися з урахуванням щорічної інфляції.

Але так не виходить, зазначає Оксана Жолнович. З кожним роком індексована пенсія дедалі більше відстає від вартості життя. І в результаті виходить, що чим раніше людина пішла на пенсію, тим убогішим стає її дохід з кожним роком.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

В Україні замінять індексацію пенсії іншим механізмом: від стажу залежатиме більше

"Скажімо, пенсія 2000-го 300 гривень в еквіваленті до середньої заробітної плати була непоганою. А тепер з індексацією це просто мізер. Індексація постійно "відстає", і це несправедливо", - зазначила міністр.

При цьому коефіцієнт заміщення зарплати пенсією має бути не меншим за 40%. Це світова практика. Причому йдеться про 40 відсотків від "брудної" зарплати – до податкових відрахувань із неї. І оскільки Україна прагне в Євросоюз, то вона має подбати про те, щоб її літні громадяни не були жебраками.

"Це стандарт. Якщо ти пропрацював 30-35 років, то 40% твого середнього рівня заробітку маєш отримувати і на пенсії", - каже Оксана Жолнович.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому зараз уряд працює над новим механізмом розрахунку пенсій, в якому більшу роль відведуть стажу роботи пенсіонера, а також зарплаті, яку він отримував, поділилася голова Мінсоцполітики. І не виключено, що механізм індексації пенсій буде замінено якимось іншим, який би враховував усі реальні інфляційні процеси в країні.

Нагадаємо, при цьому Оксана Жолнович також розповіла про індексацію пенсій у 2024 році.