В Україні закриють університети: чия доля вирішена

Автор: Марченко Любов

Україні не потрібно стільки університетів, скільки є в нашій країні зараз. Тому їх закриватимуть. Для закриття вищих навчальних закладів Всесвітній банк готовий дати нашій країні 200 мільйонів доларів. Закривати будуть державні вузи.

В Україні закриють університети: чия доля вирішена - today.ua

На сьогодні в Україні налічується 231 вищий навчальний заклад державної форми власності. Не лише в мегаполісах, але й у провінційних містах чи не з-за кожного рогу визирає університет або академія. А сама вища освіта в нашій стані вже настільки девальвувала, що дипломи українських вишів навіть у самій Україні сприймають зі скепсисом. А тим часом, держава витрачає щорічно величезні гроші на утримання державних вузів і безкоштовне навчання в них.

Кого закриють

Всесвітній банк хоче покласти цьому край. Обіцяні 200 мільйонів доларів підуть на організацію та проведення аудиту кожного навчального закладу України. Зрештою, залишать лише ті, які будуть відповідати певним стандартам освіти і прозорості. Інші або ліквідують, або укрупнять шляхом злиття з іншими вузами.

Останніми роками більшість українських закладів вищої школи перетворилися на "фабрику дипломів", вважають у Світовому банку. Причому з року в рік багато з них все менш затребувані через те, що в нашій країні скорочується чисельність населення і чисельність молоді зокрема.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Згідно з даними, оприлюдненими експертами банку, в більш ніж 60% вітчизняних академічних вузів чисельність студентів становить менше 5000. А в коледжах і технікумах середня чисельність учнів коливається в межах 550 осіб.

Отже, у Світовому банку вирішили, що Україні стільки фахівців з вузівськими дипломами не потрібно. Тому в банку радять університети скоротити.

В Україні закриють університети: чия доля вирішена

Думки людей розділилися

Проти закриття вищих навчальних закладів висловилося багато українців. Вони вважають, що таким чином в Україні хочуть знищити систему вищої освіти, адже людям, зайнятим у сировинний економіці, освіта не потрібна.

"Безумовно, розвиток і зміни потрібні, але за цими загальними словами ні про що, ховаються плани знищення системи вищої освіти в країні ... Замість того щоб вирішити питання про адекватне фінансування вишів, у нас знову вирішують питання про розпили грантів", - пише в Мережі один користувач.

"Особисто мені дуже шкода, що Міжнародний банк виділяє 200 млн не на розвиток вітчизняної науки, а на закриття 25% вищих навчальних закладів", - йдеться в іншому коментарі.

Аргументи тих, хто "за"

Багато експертів вважають, що вступ до університету став не більше ніж "гонитвою за корочками", а знань вона або майже не дає, або не дає взагалі. На думку журналіста Дмитра Заборіна, українські виші давно перетворилися на вигідний бізнес, перш за все - для викладачів та адмінверхівкиі.

"Маючи перед очима план розвитку країни, діти минулого розуміли, що диплом інженера дасть гарантію роботи, соцзабезпечення, пенсії і власної корисності. Маючи перед очима хаос, марність самої системи влади, економіку ..., де вдалий відос у TikTok став "соціальним ліфтом", теперішні діти чіпляються швидше за міф, що універ в обласному центрі чимось допоможе. Йдуть за застарілими знаннями та ілюзією особистого зростання", - пише Заборін.

Примітно, що Всесвітній банк, як і будь-який інший банк, не дає нам ці гроші безоплатно, а лише готовий дати їх у борг на 6 років.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Не зрозуміло, з чого б це закордонним партнерам так турбуватися про долю українських університетів. Очевидно все робиться для того, щоб українці не терзалися вибором, до кого себе віднести: до розумних чи до красивих. Тут однозначно, що без університетів в Україні залишаться лише красиві.

Нагадаємо, в рейтинг кращих 1440 університетів світу потрапило лише 7 українських університетів. Два з них - харківські.