Українцям, незважаючи на війну, треба сплатити податок на житло. Проте цього року суттєво змінилися правила сплати цього податку. Зокрема, його доведеться платити не всім, хто це робив раніше. Змінилася також форма декларації та сума податку.
Про те, які зміни потрібно врахувати платникам цього податкового внеску, розповів obozrevatel.
Що змінилось у сплаті податку на житло?
Насамперед держава "відсіяла" велику групу громадян, яким цьогоріч не потрібно сплачувати податок. Зокрема, звільнено від сплати податку мешканці регіонів, які перебувають у тимчасовій окупації або в зоні бойових дій.
Змінилася також форма декларації, яку мають заповнювати платники податку. Туди внесли додатково графи з адресами і термінами використання пільги.
Крім того, змінилася максимальна сума податку на квадратний метр житла. Вона стала вищою, ніж рік тому.
Хто має сплачувати податок на житло?
Як і в попередні роки, податок на житло сплачують не всі українці, а лише ті, хто володіє просторими квартирами і будинками та має "зайву" житлоплощу. "Зайвою" вважається площа квартири понад 60 кв.м та площа будинку понад 120 кв.м. Якщо ж у власника є і квартира, і будинок, то вважатиметься зайвою площа понад 180 кв.м.
Причому підлягає оподаткуванню не вся житлова площа, а саме та, яка перевищує ці норми. Тобто, якщо у вас є квартира площею 70 кв.м або будинок площею 130 кв.м, то платити податок потрібно буде лише з 10 кв.м. А ось якщо у вашій власності є і така квартира, і такий будинок, то тоді вже слід буде сплатити податок з 20 кв.м.
Яка сума податку?
Сума податку на 1 кв.м не повинна перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої на початок року. А оскільки податок сплачується за минулий рік, то й мінімалка береться до уваги та, що була в січні минулого року – 6500 грн. Таким чином, максимальний податок із квадратного метра цьогоріч становить 97,5 грн. Рік тому він дорівнював 90 грн.
Ну, а оскільки цей податок сплачується до місцевих бюджетів, то на місцях влада може на власний розсуд знижувати його. Але зазвичай усі користуються максимальним.
Нагадаємо, власникам або орендарям земельних ділянок також потрібно буде сплатити податок на землю.