В Україні змінилися правила покупки доларів

В Україні почалася активна лібералізація валютного ринку ще в 2019 році. Торгувати доларами і навіть виплачувати ними зарплату стало простіше. А з недавніх пір банки можуть купувати долари у населення навіть через термінали самообслуговування.

В Україні змінилися правила покупки доларів - today.ua

До 2021 року вже можна було великі покупки за кордоном оплачувати по переводу у валюті. Правда, вартість такої покупки не повинна перевищувати 150 тисяч в гривневому еквіваленті. Крім того, іноземцям, які працюють на території України в офіційних представництвах інших держав, також стали дозволяти виплачувати зарплати в доларах і євро. Можна також добові для відряджень за кордон видавати у валюті. А крім того, торгувати доларами і євро дозволили не лише банкам та обмінним пунктам, але й кредитним спілкам, поштовим відділенням і, навіть, ломбардам.

З початком 2021 року процес лібералізації валютного ринку в Україні просунувся ще далі. Так, із 17 січня в Україні скасували ще деякі обмеження, які сковували вільний оборот доларів.

Що змінилося:

  • Банки та інші фінустанови тепер можуть купувати у населення валюту навіть через термінали самообслуговування.
  • Можна вільно переводити валюту за кордон і отримувати її звідти з використанням цифрових паспортів в додатку для смартфонів "Дія".
  • І юридичним, і фізичним особам дозволили здійснювати продаж валют на умовах "форвард".

В Україні змінилися правила покупки доларів Форвард передбачає таку закупівлю або продаж товару, в якій практично зведені до мінімуму ризики від коливання вартості товару. Іншими слова, ви будете купувати товар післязавтра, проте вже сьогодні домовилися з продавцем щодо твердої ціни, за якою вам продадуть цей товар.

"Наприклад, для компанії, яка закуповує сировину за кордоном, валютний форвард дозволяє заздалегідь визначити обмінний курс і виключити ризик несподіваних втрат через коливання ринкового курсу в день майбутньої покупки", - пояснила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

При цьому така можливість буде цінна не тільки для підприємств, але й для приватних осіб. Зокрема, коли мова йде про навчання або лікування за кордоном. Приватні особи можуть також використовувати форвардні закупівлі і для заробітку на ринку валют. Однак на цьому можна і прогоріти, якщо курс долара, наприклад, зміниться не так, як ви планували.

Нагадаємо, експерти фінансового ринку прогнозують, що вже в цьому році гривня зміцниться по відношенню до долара. До кінця року долар може коливатися в діапазоні 26-27 гривень.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
Monobank оновив мобільний додаток: що змінилося для користувачів
Monobank вже на цьому тижні порадує своїх клієнтів новим оновленням. Співзасновник банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook анонсував ряд ...
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...
Оля Полякова розповіла, чому поїхала у відпустку без чоловіка
Оля Полякова полетіла на відпочинок в теплі краї знову без чоловіка. Компанію їй склала її молода мама, а також дві підрослі красуні-дочки. Зірка зізн...
В Україні очікується дефіцит дизельного палива: поставки зупиняться вже у травні
Дизельного палива в Україну поставляється все менше. Через зупинку поставок із заводів “Роснафти“ і планового техобслуговування на Мозирському НПЗ (Бі...
Українцям назвали нові терміни подорожчання електроенергії: коли і на скільки злетять тарифи
Вартість кожного кВт-год електроенергії при споживанні понад 500 кВт-год на місяць може вирости вже з 1 липня. Тариф за світло становитиме 2,5 грн за ...