В Україні змінилися правила для безробітних: що буде інакше

Верховна Рада змінила правила виплати допомоги з безробіття. Зокрема, безробітні отримуватимуть допомогу від держави, яка відрізнятиметься не лише за розміром, а й за тривалістю виплат.

В Україні змінилися правила для безробітних: що буде інакше - today.ua

Нові правила щодо тривалості виплат допомоги з безробіття містяться в законопроекті №6067, який Рада ухвалила у другому читанні.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що він сприятиме продуктивній зайнятості населення, у тому числі і молоді, а також забезпечить впровадження активних програм на ринку праці.

Зокрема, у прийнятому законі містяться нові норми щодо тривалості виплат з безробіття. Згідно з тією редакцією закону, яка діяла досі, усі безробітні мали право на отримання допомоги упродовж 360 днів протягом двох років. В Україні змінилися правила для безробітних: що буде інакше Тепер тривалість виплати допомоги "прив'язали" до страхового стажу, який накопичив безробітний до того, як втратив робоче місце. Таким чином, за новим законом тривалість виплат буде такою:

  • до 3 років страхового стажу – 180 календарних днів;
  • від 3 до 6 років – 210 календарних днів;
  • від 6 до 12 років – 240 календарних днів;
  • від 12 до 18 років – 270 календарних днів;
  • від 18 до 24 років – 300 календарних днів;
  • від 24 до 30 років – 330 календарних днів.

І лише тим громадянам, у кого страховий стаж перевищує 30 років, тривалість виплати допомоги з безробіття встановлять у розмірі 360 днів.

Нагадаємо, в Україні готується масовий перехід офісних працівників у сферу фізичної праці. Понад третину безробітних "білих комірців" уже готові змінити сферу діяльності.

ДЖЕРЕЛОzn.ua