В Україні змінять пенсії працюючим пенсіонерам: названо дату

В Україні, незважаючи на війну, у березні відбулася масштабна індексація пенсій. Проте пенсії працюючим пенсіонерам тоді не підвищували. Їх підвищать улітку, хоча формально підвищення пенсій працюючим громадянам відбулося ще у квітні.

В Україні змінять пенсії працюючим пенсіонерам: названо дату - today.ua

Коли пенсіонери, які працюють, отримають нові пенсії, і на скільки вони зростуть, розповіли на Youtube-каналі Народна думка.

Понад 30% українських пенсіонерів продовжують працювати після виходу на заслужений відпочинок. А це – понад 3 мільйони українських громадян. Їм у березні не індексували пенсію, і люди з нетерпінням чекають на обіцяне підвищення. Адже ціни, на відміну від пенсій, зростають майже щодня.

Теоретично підвищення пенсій працюючим пенсіонерам уже відбулося. Це сталось у квітні. Однак усі нарахування їм зроблять лише в червні-липні. Це пов'язано з термінами здачі податкової звітності. Тобто зараз у Пенсійному фонді поки не знають, хто з пенсіонерів і скільки працював, яку отримували зарплату, і чи платився за них Єдиний соціальний внесок. Коли всі ці відомості потраплять до податкової служби та Пенсійного фонду, тоді й можна буде перерахувати пенсії.

Причому пенсіонерам, які працюють, потрібно пам'ятати, що пенсії їм перераховують не щорічно, а раз на два роки. Тобто? якщо ви встигли попрацювати два роки після виходу на пенсію або після попереднього перерахунку пенсії, тоді ви маєте право на новий перерахунок.

"Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам відбувається одразу за двома факторами: перший – за збільшенням стажу, а це мінімум два роки за кожен рік понаднормативного стажу. Це, як мінімум, 50 з копійками гривень. І за коефіцієнтом заробітної плати", - пояснив експерт.

При цьому, якщо за збільшенням стажу, пенсію перерахують усім пенсіонерам, що працюють, то по зарплаті надбавка світить не всім. Якщо нинішня зарплата працюючого пенсіонера нижча за ту, що він отримував при виході на пенсію, то по зарплаті йому пенсію не перераховуватимуть, бо в такому разі вона може виявитися нижчою, ніж та, яку він зараз отримує. І лише тим пенсіонерам, у яких зараз зарплата значно вища за ту, що вони отримували на момент виходу на пенсію, перерахують виплати і по зарплати.

У будь-якому разі, перерахована пенсія буде вищою за ту, що платять зараз. А ось отримувати цю пенсію громадяни зможуть лише з липня. Однак через те, що теоретично пенсії були підвищені з квітня, у липні пенсіонери, що працюють, зможуть отримати відразу чотири доплати: за квітень, травень, червень і власне липневу. А ось із серпня вони вже щомісячно отримуватимуть оновлену пенсію, яка вийшла після перерахунку.

Нагадаємо, у червні майже мільйон українців отримає велику одноразову доплату до пенсії.