В Україні через війну може виникнути дефіцит черешні та полуниці

У 2022 році в Україні через вторгнення російських окупаційних військ та через бойові дії врожай черешні, полуниці та інших ягід може скоротитися на 50% порівняно з 2021 роком. Таку заяву зробила голова асоціації "Ягідництво України" Ірина Кухтіна.

В Україні через війну може виникнути дефіцит черешні та полуниці - today.ua

За її словами, зокрема, у нинішньому році українці можуть взагалі залишитися без черешні, оскільки, наприклад, на деякій частині Запорізької області точаться бої з російськими окупантами, і вже пропущено терміни проведення необхідних агрономічних заходів.

Що ж до полуниці, то Кухтіна зазначила, що цієї ягоди не тільки буде менше, а й зміниться термін її появи на ринку. Якщо у мирний час полуниця у продажу з'являлася наприкінці квітня – на початку травня, то під час війни на неї чекають лише наприкінці травня.

В Україні через війну може виникнути дефіцит черешні та полуниці Раніше експерти Мінагрополітики зробили прогноз, що у 2022 році через вторгнення російських військ українські аграрії зможуть засіяти лише 70% площ. Однак, якщо ситуація буде розвиватися позитивно, то кількість засіяних площ буде більшою.

Ситуація ускладняться тим, що на полях залишаються міни і боєприпаси російських окупантів, що не розірвалися. Тож кожне поле перевіряють вибухотехніки.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, хто має більше шансів знайти роботу під час військового стану.