В Україні високими темпами зростає вартість житла: випереджаємо світовий показник

В Україні високими темпами зростає вартість житла. Ціни на квадратні метри в нашій країні ростуть швидше, ніж, наприклад, у Франції та в багатьох інших країнах Євросоюзу. Та й у більшості країн світу вартість житла не росте так швидко, як у нас.

В Україні високими темпами зростає вартість житла: випереджаємо світовий показник - today.ua

Згідно з Глобальним індексом цін на житло, опублікованому компанією Knight Frank, в середньому в світі ціни на житло за 2020 рік зросли приблизно на 5,6%. При цьому в рейтинг увійшли не всі світові країни, а лише 55 держав. Україна в цьому списку опинилася на 20-й позиції.

У нашій країні вартість житла в середньому зросла за рік на 6,7%, що виявилося вищим за середній світовий показник більш ніж на 1%. При цьому в Україні ціни на житло зростали навіть швидше, ніж, наприклад, у такій процвітаючій країні, як Франція.

А найбільше житло подорожчало в Туреччині. У цій країні вартість квартир за рік зросла 30,3%. Лідер із великим відривом випередив Нову Зеландію, яка йде в цьому списку на другій позиції з приростом у 18,6%. На третьому місці виявилася європейська держава - Словаччина. У Словаччині житло зросло в ціні на 16%. В Україні високими темпами зростає вартість житла: випереджаємо світовий показник Загалом, як можна зробити висновок з цього рейтингу, не скрізь в Європі покупка житла стала обходитися дорожче. Так, наприклад, в Італії вартість житла зросла лише на 1%, тоді як в Іспанії воно навіть подешевшало на 2%. А ось австрійцям у 2020 довелося платити за житло на 10% більше, ніж у 2019. Німцям також довелося викладати з кишені на 8% більше.

При цьому, наприклад, у Чехії, Болгарії, Фінляндії та Греції житло, хоч і подорожчало, проте не настільки, як у нас в Україні.

Подешевшали квадратні метри в Марокко, Угорщині, Іспанії, Малайзії, Гонконзі. А найбільше знизилася вартість житла в Індії: воно стало дешевшим на 3,6%.

Нагадаємо, вже незабаром українцям доведеться заплатити податок на житло. Для тих, хто не заплатить вчасно, передбачені штрафи.

ДЖЕРЕЛОbudport