В Україні зросли ціни на овочі борщового набору

В Україні злетіли ціни на овочі борщового набору. За тиждень вартість моркви зросла майже на 30%, а буряк подорожчав майже на чверть.

В Україні зросли ціни на овочі борщового набору - today.ua

Незважаючи на кінець літа, коли, здавалося б, прилавки повинні ломитися від овочів, в Україні відчутно зросли ціни на овочі з так званого борщового набору. Продавці різко підняли ціну на моркву і буряк.

Зокрема, фермери продають моркву на оптовому ринку по 4-7,5 гривні за кілограм. І ця ціна у середньому на 29% вища, ніж була ще тиждень тому.

Буряк, у свою чергу, також зріс у ціні. На цьому тижні оптовики віддають за нього від 4 до 7 гривень за кіло, тоді як ще тиждень тому він був на 24% дешевше.

В Україні зросли ціни на овочі борщового набору Ще разючіший контраст цін на овочі борщового набору у порівнянні з минулим роком. Цього року морква коштує в середньому на 33% дорожче, ніж у той же період 2020 року. А буряк продають на 36% дорожче, ніж торік.

При цьому експерти не бачать причин для такого стрімкого стрибка цін на овочі. Вони припускають, що це могло статися через міжсезоння. Зараз якраз збирають урожай цих коренеплодів з полів, і на складах ще не створені великі запаси цих овочів. Через це на ринку виник певний дефіцит, що не могло не позначитися на цінах.

Нагадаємо, при цьому в Україні стрімко подешевшала сезонна ягода. За півтора місяця кавуни впали в ціні у 15 разів. Баштанники кажуть, що не пригадують такого контрасту цін в одному сезоні. Зараз оптова ціна кавунів дешевше однієї гривні і становить 80 копійок за кілограм. Причому говорять, що ще, як мінімум, два тижні кавуни можуть дешевшати.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel