В Україні з 1 липня зросли пенсії для великої частини громадян похилого віку. Загалом, підвищення пенсій, тією чи іншою мірою, торкнеться близько 5 мільйонів українців.
Підвищення пенсій, перш за все, пов'язане з ростом прожиткового мінімуму. З липня ПМ для осіб непрацездатного віку зріс з 1769 гривень до 1854. Відповідно, збільшилися й пенсії, які до нього "прив'язані" - мінімальна і максимальна. Зокрема, максимальна пенсія, яка згідно із законом дорівнює десяти прожитковим мінімумам, стала 18 540 гривень. Вона виросла відразу на 850 гривень. На цьому високий приріст пенсій закінчується.
Решта виросли зовсім не так значно. Так, мінімальна пенсія, яка дорівнює одному прожитковому мінімуму, стала вище на 85 гривень, а решта - і того менше.
Зокрема, від прожиткового мінімуму залежать надбавки за понаднормовий стаж роботи (для жінок понад 30 років, для чоловіків - понад 35). Відтепер за кожен понаднормовий рік стажу будуть доплачувати не 17,69 гривні, як платили досі, а 18,54. Тобто рік стажу подорожчав на цілих 85 копійок.
Крім того, підвищаться й інші виплати, пов'язані з прожитковим мінімумом: мінімальний розмір аліментів, максимальний розмір допомоги по безробіттю, розмір допомоги одиноким матерям, допомога малозабезпеченим сім'ям.
Мінсоцполітики також прийняло рішення підвищити пенсії громадянам, які вийшли на пенсію за віком в 2019-2020 роках. Їхні пенсії згідно із законом не підлягали індексації в березні. Тому було вирішено їх підвищити в липні - всі на 100 гривень.
Нагадаємо, з 1 липня підвищили пенсії також і чорнобильцям. Так, тепер вони не можуть бути нижчими за такі розміри:
- для інвалідів І групи - 6 000 гривень;
- для інвалідів ІІ групи - 4 800 гривень;
- для інвалідів ІІІ групи - 3 700 гривень.