В Україні зросла ціна на газ: скільки тепер коштує кубометр

В Україні зросла ціна на газ, який надходить до нас з-за кордону. У травні його вартість виросла в порівнянні з квітнем на 13,6%. А в квітні його ціна була вищою, ніж у березні.

В Україні зросла ціна на газ: скільки тепер коштує кубометр - today.ua

В Україні зростає ціна на газ, який надходить до нас з-за кордону. Так, згідно з даними, оприлюдненими Мінекономіки, в квітні поточного року вартість імпортного газу зросла на 22% у порівнянні до березня. Квітнева ціна на імпортний газ склала 256,76 доларів за тисячу кубометрів. Однак ціна у квітні виявилась недовговічною. Уже в травні вартість газу зросла ще на 13,6% - тепер уже в порівнянні з квітневою ціною.

"Державна митна служба України розрахувала середню вартість імпортного природного газу, що склалася в процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України в період з 1 по 31 травня 2021 року, що становить 8030,65 грн, або 291,72 дол. за 1 тис . куб. м ", - йдеться у повідомленні Мінекономіки.

В Україні зросла ціна на газ: скільки тепер коштує кубометр

Тобто, виходить приблизно по 8 гривень за кубометр. Тож не дивно, що газ для споживачів в основному пропонують за тією ж ціною.

Правда, при цьому є ще дешевий газ українського видобутку, який по ідеї мав би змішуватися на ринку з дорогим європейськими і формувати якусь середню ціну. Однак така логіка в Україні чомусь не працює.

Нагадаємо, компанія Нафтогаз попередила українців, що влітку тарифи на газ знижуватися не будуть і пояснила, чому так відбувається.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua