В Україні зростуть ціни на продукти деяких видів: на що вже незабаром перепишуть цінники

В Україні, незважаючи на пільгову вартість газу, яку пообіцяв уряд для виробників харчової продукції, деякі продукти все одно зростуть у ціні. Це насамперед торкнеться тих товарів, які не увійшли до списку соціально значущих продуктів.

В Україні зростуть ціни на продукти деяких видів: на що вже незабаром перепишуть цінники - today.ua

Уряд ухвалив рішення щодо обмеження ціни на газ для виробництва товарів із суттєвою соціальною значимістю. Для них влада пообіцяла газ українського видобутку з торговельною надбавкою не вище 24% від його вартості. Однак поки що не зрозумілий механізм формування ціни: що братиметься за основу вартості газу.

Та й у будь-якому випадку список продуктів, яким буде доступніший газ за зниженою ціною, дуже обмежений. Тому для виробництва та зберігання більшості продуктів, як і раніше, доведеться закуповувати дорогі енергоресурси. В Україні зростуть ціни на продукти деяких видів: на що вже незабаром перепишуть цінники У зв'язку з цим експерти продовольчого ринку прогнозують суттєвий приріст цін на українські овочі і фрукти, які зберігаються на складах. Для їхнього зберігання доводиться закуповувати дорогі енергоресурси, і це не може не вплинути на ціну продуктів. Йдеться, насамперед, про овочі борщового набору і вітчизняні яблука.

"Слід очікувати зростання вартості традиційного для українців овочів борщового набору та яблук на 5-7%", – прогнозує аналітик УКАБ (Українського клубу аграрного бізнесу) Світлана Литвин.

Нагадаємо, з українських магазинів можуть тимчасово зникнути найпопулярніші продукти харчування: яйця, хліб, молоко та олія. Про це попередила Асоціація рітейлерів України.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel