В Україні зростуть ціни на хліб

В Україні вже з нового 2022 року зростуть ціни на хліб. Подорожчання найпопулярнішого продукту буде пов'язане переважно з підвищенням мінімальної зарплати, а також зі зростанням вартості енергоносіїв.

В Україні зростуть ціни на хліб - today.ua

Ціни на хліб мають зрости вже з 1 січня або невдовзі після цієї дати. Однак, що стосується відсотка підвищення цін, то тут різні експерти мають різні сценарії.

Наприклад, генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Руслан Сластьона вважає, що хліб подорожчає лише на 5% . Він каже, що зерно пшениці, а отже, і борошно з нього, вже подорожчали раніше. Отже, найближчим часом ціна на хліб зросте не набагато.

В Україні зростуть ціни на хліб Він прогнозує роздрібну ціну на буханець білого пшеничного хліба від 20 до 24 гривень. Тобто, згідно з його прогнозами, подорожчання не становитиме понад 5% і становитиме гривню-півтори. Однак інші колеги не поділяють його оптимізму.

Так, голова Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дудченко вважає, що ціна на хліб зросте набагато відчутніше. Причому хліб почне дорожчати не в січні, а ще із грудня. При цьому лише за грудень його вартість стане вищою приблизно на 10% . А в січні зростання цін продовжиться ще. Головним драйвером зростання цін на хліб головний пекар країни вважає подорожчання енергоносіїв. Зокрема, зростання тарифу на газ.

Через це багато хлібокомбінатів вже стали збитковими, каже Дудченко. Їхні директори змушені брати в банках кредити, щоб виплатити зарплату своїм співробітникам. Так далі не може продовжуватись. Тому вони будуть змушені піднімати ціни на хліб, причому не на 5%, а набагато вище.

Якщо вони цього не зроблять, їм доведеться знижувати витрати на випічку. А це можливо лише в одному випадку: якщо використати менш якісну сировину. Отже, якість хліба значно може погіршитися.

Нагадаємо, в Україні впали оптові ціни на картоплю, але в магазинах її вартість залишиться незмінною.

ДЖЕРЕЛОhvylya