В Україні виросте зарплата військових: що передбачено в бюджеті на 2022 рік

Автор: Марченко Любов

В Україні, вже в наступному році, має зрости зарплата військових. У бюджеті на 2022 рік буде передбачено на це кошти. Крім того, в головному державному кошторисі будуть передбачені гроші на модернізацію озброєння.

В Україні виросте зарплата військових: що передбачено в бюджеті на 2022 рік - today.ua

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Рада" нардеп-"слуга", голова підкомітету з держбезпеки і оборони комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук.

Ірина Верещук каже, що зарплата військових не переглядалася вже два роки, а це погано. Люди, які готові ризикувати своїм життям і здоров'ям, обороняючи свою державу і всіх її жителів, повинні відчувати турботу цієї держави.

"І в даному випадку ми очікуємо, що новий бюджет буде передбачати саме такі зміни, у бік збільшення", - висловилася Верещук.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

В Україні виросте зарплата військових: що передбачено в бюджеті на 2022 рік Однак підвищення зарплат військовим - це лише одна сторона медалі ефективної оборони держави. Крім цього, потрібно модернізувати озброєння. Адже зараз левова частка витрат на оборону призначається для латання дірок на старій техніці. Це, по суті, тупиковий шлях.

"Тоді ми ніколи не зробимо крок уперед, ніколи не зможемо говорити про ті новітні технології, які повинні бути застосовані, а наші військові повинні їх використовувати", - вважає нардеп.

Очевидно, в бюджеті 2022 року буде передбачено гроші і на нову техніку. Можна припустити, що Україна буде купувати нову техніку за кордоном. Втім, навряд чи нам дадуть найновіше озброєння. Непогано було б, якби в бюджеті було передбачено окремими рядками фінансування власних військових проектів. У 2014 році, коли все тільки починалося, тодішня влада говорила, що війна дасть потужний імпульс розвитку вітчизняної промисловості і збільшить зайнятість громадян у промисловій галузі. Однак війна триває вже сім років, а імпульсу як не було, так і немає.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У травні президент Володимир Зеленський підписав рішення РНБО, за яким щорічно з 2022 з 2024 рік на потреби армії, включаючи зарплату військовим і витрати на озброєння, буде спрямовуватись не менше 5% бюджету.

Нагадаємо, в Україні влітку зарплати зросли до нового максимуму. Так, у липні рівень середньої зарплати по країні склав 14 345 гривень.