В Україні виросте ціна на молоко: на скільки подорожчають молокопродукти

В Україні вже незабаром, з початком осені, почне рости ціна на молоко. Зростання ціни не буде дуже високим, але все одно вдарить по гаманцях громадян. Виробники не можуть не підвищувати ціни на свою продукцію.

В Україні виросте ціна на молоко: на скільки подорожчають молокопродукти  - today.ua

Зростання ціни на молоко пов'язане з початком осіннього сезону, коли традиційно в Україні знижується кормова база, і, відповідно, надої великої рогатої худоби зменшуються.

Така тенденція характерна не тільки для нашої країни, але й для всієї Європи загалом. Однак у Європі ціни більш консервативні і не так залежать від сезонних коливань. Тому українські виробники не можуть набагато підвищувати вартість свого продукту, розповів в ефірі одного з телеканалів радник президента "Українського клубу аграрного бізнесу" Володимир Лапа. В Україні виросте ціна на молоко: на скільки подорожчають молокопродукти Отже, за його прогнозами, ціна на молоко не "проб'є стелю" в 10%, а виросте десь на 7%. Для українських виробників нинішні ціни на молоко і молокопродукти, навіть з урахуванням прийдешнього осіннього підвищення - на межі рентабельності. Однак вони не можуть ще більше їх підвищувати, тому що тоді імпортна продукція буде дешевша за українську, і вітчизняні виробники втратять своїх покупців.

Осіннє зростання ціни на молоко і на всю "молочку" відбувається щорічно. При цьому навесні, коли надої збільшуються, ціна знижується дуже незначно. Таким чином, ціна на молоко зростає з кожним роком.

Крім того, зростання ціни на молоко буде також залежати від курсу долара в Україні, каже експерт.

Нагадаємо, при цьому прогнози щодо ціни на інший базовий продукт - соняшникову олію, вельми суперечливі. Одні експерти кажуть, що її ціна до осені може вирости до 100 гривень за літр. Інші стверджують, що з настанням осені ціни на соняшникову олію почнуть знижуватися.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua