В Україні вводять нові правила маркування і використання побутових приладів: техніку доведеться ремонтувати до повного зносу

Автор: Марченко Любов

В Україні будуть по-новому маркувати побутові прилади. Нові правила маркування вводяться відповідно до стандартів ЄС. Крім того, Європа, а разом з нею і Україна, бере курс на більш тривале використання побутової техніки. Завдяки широкому виробництву запчастин, зламану побутову техніку не викидатимуть, а ремонтуватимуть.

В Україні вводять нові правила маркування і використання побутових приладів: техніку доведеться ремонтувати до повного зносу - today.ua

Про нововведення в маркуванні, а також екодизайні побутової техніки розповів у своєму Telegram народний депутат Олексій Гончаренко.

Нові правила маркування побутової техніки впроваджені в Європі ще з 1 березня 2021 року. Вони покликані допомогти споживачам розрізняти класи енергоспоживання побутових приладів. Адже шкала енергоефективності, яка діяла досі, вже себе вичерпала. Люди плутаються між рейтингами А+, А++ та А+++, не завжди розрізняючи, що з цього краще.

Нова шкала маркування більш проста і зрозуміла. Вона передбачає різні літери: від А (найвищого класу) до G (найнижчого). При цьому лише далеко не всі зразки навіть найбільш просунутих побутових приладів отримають за шкалою енергоефективності оцінку А. В основному у них буде клас нижче. Таким чином, побутові прилади класів B, С і D - це вже добре. В Україні вводять нові правила маркування і використання побутових приладів: техніку доведеться ремонтувати до повного зносу За новими правилами, на етикетках побутових приладів буде міститися QR-код, за яким в базі даних можна буде знайти більш детальні характеристики приладу. Йдеться про холодильники, посудомийні, пральні і сушильні машини, а також кондиціонери, телевізори та іншу побутову техніку.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Змінюються також правила екодизайну

В Європі зараз узятий курс на скорочення обсягів енергоспоживання та зменшення вуглецевих викидів в атмосферу. Тому поряд із підвищенням класу енергоспоживання побутових приладів, висуваються також вимоги до довговічності використання побутової техніки.

У зв'язку з цим виробників побутової техніки, а також її імпортерів зобов'язують поставляти поряд із самими електроприладами також і запчастини до них.Навіть біьлше, запчастини повинні вироблятись і бути присутніми на ринку ще кілька років після того, як самі ці прилади будуть зняті з виробництва.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Виробники зобов'язані будуть поставляти двигуни і моторні щітки, насоси, амортизатори, пружини, промивні барабани та інші запчастини до побутових приладів ще, як мінімум, 7-10 років після продажу цієї техніки.

Нагадаємо, Європа хоче поступово замінити у себе газову енергетику на водневу. Україні пропонують приєднатися до цього масштабного проекту в якості виробника і транзитера водневого палива.