В Україні наступного року жінкам підвищать пенсії

Наступного року жінкам в Україні підвищать пенсії. Підвищення торкнеться лише тих жінок, яким у 2022 році виповниться 60 років.

В Україні наступного року жінкам підвищать пенсії - today.ua

Про прийдешнє підвищення пенсій жінкам розповіло видання "Пенсійний кур'єр".

Тим жінкам, яким у наступному році виповниться 60 років, при виході на пенсію виплати підвищать на 9%.

"Таке підвищення збереже співвідношення в розмірах пенсій жінок при однаковій тривалості страхового стажу і заробітку в 2022 році, який є перехідним роком завершення підвищення пенсійного віку жінкам", - йдеться в повідомленні "Пенсійного кур'єра".

В Україні наступного року жінкам підвищать пенсії Втім, це торкнеться не всіх 60-річних жінок, а лише тих, які у 2022 році будуть виходити на пенсію. Адже в Україні не всі громадяни мають можливість вийти на заслужений відпочинок після досягнення 60 років. Багатьом через брак страхового стажу доведеться трудитися до 63, а то й до 65 років.

Нагадаємо, процес переходу жінок до 60-річного пенсійного віку завершується в поточному, 2021, році. А взагалі цей перехід від 55-річного віку до 60-річного почали в 2011 році. Тривав цей період 10 років. Щорічно жінкам до пенсійного віку додавали півроку. Таким чином, вже з нинішнього року всі жінки, які народилися після 1 квітня 1961 йтимуть на пенсію у 60 років.

Крім того, щорічно буде на рік підвищуватися страховий стаж, який необхідний для виходу на пенсію. У цьому році він дорівнює 28 рокам, а в 2022 вже потрібно буде 29 років. Підвищення страхового стажу буде щорічно відбуватися до 2028 року - поки не досягне 35 років.

При цьому люди, яким на 60 років не буде вистачати страхового стажу, зможуть вийти на пенсію пізніше - в 63 роки і в 65. Для кожної з цих вікових груп будуть свої вимоги за страховим стажем.

Загалом це виглядає так: В Україні наступного року жінкам підвищать пенсії Нагадаємо, в Пенсійному фонді також розповіли, хто може отримати відразу 10 виплат при виході на пенсію.