Today.ua

В Україні у півтора рази скоротили розмір допомоги з безробіття: на скільки тепер можна розраховувати

В Україні знову держава завдала удару по безробітних громадянах. На тлі зростання цін і труднощів із працевлаштуванням скоротили допомогу з безробіття. Тепер навіть ті, хто до звільнення отримував хорошу зарплату та мав пристойний стаж, не зможуть розраховувати на велику допомогу від держави. Скорочено також і термін виплат.

Нові правила набули чинності з 2023 року, розповідає видання Napensii.

Зокрема, максимальний розмір виплати з безробіття скоротили у півтора рази. Раніше він становив 150% мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня поточного року. Станом на 1 січня минулого року мінімалка в Україні становила 6500 гривень, і максимальна допомога з безробіття в 2022 році дорівнювала 9750 грн. А цьогоріч вона могло би становити 10 050 грн, оскільки мінімалка цього року стала вищою. Однак тепер вона дорівнює лише 6700 гривень – розміру однієї мінімальної зарплати.

Скоротилася й мінімальна допомога з безробіття. Тепер вона дорівнює 1000 гривень замість торішніх 1800. Такий мінімальний розмір допомоги виплачуватимуть тим, хто за попередні 12 місяців перед набуттям статусу безробітного заробив менше ніж 7 місяців страхового стажу.

При цьому, максимальний термін виплати допомоги становитиме 90 днів. Виняток зроблять лише для громадян передпенсійного віку, яким залишилося до пенсії трохи більше року. Їм дозволять залишатись у статусі безробітних і отримувати допомогу упродовж року. Але тільки за умови, що до набуття статусу безробітного вони мали достатню кількість років страхового стажу. Таким безробітним виплачуватимуть допомогу протягом 360 календарних днів.

Нагадаємо, при цьому мобілізація безробітних проходитиме набагато простіше. В Україні набув чинності новий порядок обліку військовозобов'язаних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ