В Україні найближчими днями стрімко зростуть ціни на вершкове масло

Автор: Марченко Любов

Вже найближчим часом в Україні відчутно зростуть ціни на вершкове масло. Нині є кілька причин зростання вартості цього продукту. При цьому для зниження його ціни жодних передумов немає.

В Україні найближчими днями стрімко зростуть ціни на вершкове масло - today.ua

Що і чому станеться з цінами на вершкове масло, розповіли в infagro.

Вершкове масло залишається одним із небагатьох продуктів, на які поки не було стрімкого зростання цін. Тобто, воно подорожчало, проте таких зльотів, як із ціною на гречку або олію, поки що не було. Проте незабаром ситуація зміниться, кажуть експерти.

Є кілька причин для зростання цін на вершкове масло

Девальвація гривні Вона була й раніше. Однак тепер, зафіксувавши курс долара на новому рівні, НБУ фактично визнав здешевлення нацвалюти. І тому не дивно, що ціни на все стрімко підуть вгору.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Сезонність. Вершкове масло - продукт, який суттєво залежить від сезону. Навесні та влітку, коли тварини переходять на соковиті корми, надої підвищуються. І природно, зростають і обсяги виробництва молокопродуктів, включаючи вершкове масло. Проте восени кількість соковитих кормів у раціоні корів знижується, і з ними знижуються і надої. Тому виробництво молокопродуктів має виражену сезонність. В Україні найближчими днями стрімко зростуть ціни на вершкове масло Активний експорт. Останнім часом кон'юнктура на зовнішньому ринку складається на користь експортерів вершкового масла. Ціни на цей продукт падають. Однак, незважаючи на це, експорт масла усе ще вигідний. І доки він приноситиме дохід, його вивозитимуть з України. Отже, ціни на внутрішньому ринку неминуче зростатимуть.

"Зростання цін відбудеться через тиждень-два. Поки ринок пристосовується до нових реалій, викликаних змінами в курсовій політиці НБУ та можливостями експорту", - йдеться у повідомленні.

Незважаючи на війну і вельми відчутне повсюдне скорочення обсягів вироблення продукції, у сфері виробництва вершкового масла суттєвого скорочення обсягів не відбулося. Вони знизилися лише на 7% порівняно з минулим роком. Тому поки що цього продукту виробляється достатньо і для внутрішнього ринку, і для експортних поставок.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Аналізуючи поточні можливості експорту, можна сказати, що зростання внутрішніх цін на масло вже у найближчій перспективі неминуче", - переконані аналітики.

Нагадаємо, тим часом, ціни на хліб в Україні вже побили п'ятирічний рекорд.