В Україні зростуть ціни на курятину: як зміниться вартість м'яса за місяць до новорічних свят

В Україні протягом року ціни на курятину зросли майже на третину. Однак, незважаючи на таке значне зростання вартості цього продукту, це ще не межа. Вже найближчими днями експерти прогнозують подальше зростання цін на куряче м'ясо.

В Україні зростуть ціни на курятину: як зміниться вартість м'яса за місяць до новорічних свят - today.ua

Упродовж року ціни на курятину зростали через підвищення витрат на виробництво цього продукту, кажуть експерти. У їхньому зростанні відіграли роль і підвищення вартості енергоресурсів, і зростання цін на зернові культури, що спричинило підвищення вартості комбікормів.

Крім того, треба було піднімати зарплати працівникам птахівницьких господарств. Все це не могло не позначитися на собівартості товару і, відповідно, на його кінцевій ціні. В Україні зростуть ціни на курятину: як зміниться вартість м'яса за місяць до новорічних свят Далі пішла ланцюгова реакція. Через підвищення вартості продукту багато птахоферм не витримали ринкової конкуренції. Відповідно, за 10 місяців від початку поточного року виробництво у вітчизняному птахівництві скоротилося на 3% у промислових масштабах та на 4% – в особистих господарствах українців.

Звісно, скорочення виробництва курятини також вплинуло на її ціну, каже аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлани Литвин.

Проте ціни, які є на ринку сьогодні, ще далеко не граничні, вважає експерт. Вже найближчими днями курятина разом з іншими видами м'яса знову почне дорожчати. Адже наближаються новорічні свята. Отже, всі продукти до новорічного столу обов'язково стануть дорожчими.

Нагадаємо, вартість новорічного столу цього року обійдеться українцям на 20% дорожче, ніж минулого. При цьому курятина стане дорожчою ще на 10%, кажуть експерти.

ДЖЕРЕЛОhvylya