В Україні вже із січня мінімальна пенсія буде майже 8 тисяч гривень: стало відомо, кому підвищать виплати

Деякі українці вже з 1 січня 2022 року отримуватимуть підвищену пенсію у розмірі майже 8 тисяч. Їхня мінімальна щомісячна виплата складе 7800 гривень. Таку пенсію виплачуватимуть непрацездатним членам сімей загиблих учасників АТО/ООС.

В Україні вже із січня мінімальна пенсія буде майже 8 тисяч гривень: стало відомо, кому підвищать виплати - today.ua

"Захистити людей, чиї рідні загинули, захищаючи незалежність та суверенітет України - обов'язок держави", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду, яке розглядало це питання.

Таким чином, вже з 1 січня непрацездатні члени сімей бійців, які загинули на сході України, щомісяця отримуватимуть таку мінімальну пенсію. При цьому таку пенсію буде встановлено кожному з непрацездатних батьків загиблого воїна, а також його дружині (або чоловікові).

В Україні вже із січня мінімальна пенсія буде майже 8 тисяч гривень: стало відомо, кому підвищать виплати Згідно з інформацією, опублікованою на сайті урядового порталу, таку мінімальну пенсію отримають з 1 січня понад 2 тисячі членів сімей загиблих.

"Підвищену пенсійну допомогу з наступного року отримають понад 2 тисячі осіб, чиї рідні загинули за Україну, захищаючи мир і спокій українських домівок. Адресна допомога до пенсії буде надаватись їм незалежно від того, чи отримують такі виплати інші члени сім'ї", - зауважив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, при цьому для багатьох українців у 2022 році пенсії та зарплати фактично стануть нижчими. Так, проектом бюджету на наступний рік передбачено підвищення мінімальної зарплати лише на 3%. До неї прив'язана мінімальна пенсія для громадян віком від 65 років, яка також зросте лише на 3%. При цьому прогнозований рівень інфляції становитиме 5-7%. Таким чином, фактична пенсія буде нижчою, ніж цього року.

ДЖЕРЕЛОkmu.gov.ua