В Україні вже розпочали виплату пенсій за квітень: для багатьох вони стануть вищими

Автор: Марченко Любов

Попри те, що на календарі ще березень, в Україні вже почали виплачувати квітневі пенсії. Пенсійний фонд вже повністю перерахував потрібні суми для виплати пенсій мешканцям Чернігівської та Луганської областей. А найближчими днями розпочнуться виплати і в інших регіонах.

В Україні вже розпочали виплату пенсій за квітень: для багатьох вони стануть вищими - today.ua

Про це розповів у своєму зверненні президент Володимир Зеленський.

"Завтра-після завтра виплати триватимуть і в інших областях Східної та Центральної частини України, і днями охоплять усю державу", - поділився гарант.

При цьому багатьом українцям у квітні перерахують пенсії та підвищать виплати. Йдеться про тих громадян, які продовжують працювати. Квітневий перерахунок виплат працюючим пенсіонерам було заплановано ще до війни. З початком війни уряд вирішив від нього не відмовлятися, як і від тієї індексації, що була запланована на березень. Таким чином, у березні вже більшість пенсіонерів отримали підвищені виплати. А тепер черга – за квітневим перерахунком.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

В Україні вже розпочали виплату пенсій за квітень: для багатьох вони стануть вищими Його зроблять усім громадянам, які продовжують працювати не менше 24 місяців з тієї дати, коли їм було призначено пенсію, або коли вже проводився попередній перерахунок. Цей перерахунок здійснюється автоматично. Враховується або лише новий (збільшений) страховий стаж, або новий стаж та нова зарплата. Причому зарплату враховують у тому випадку, якщо вона вища за ту, з якої призначалася пенсія.

Пенсіонери, що працюють, можуть дізнатися розмір своєї надбавки, знаючи коефіцієнт заробітку. Цей коефіцієнт можна дізнатися безпосередньо у відділенні Пенсійного фонду, або в особистому онлайн-кабінеті на сайті ПФ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте слід пам'ятати, що підвищені виплати пенсіонери, які працюють, почнуть отримувати лише з липня, хоча перерахунок буде зроблено у квітні. Це пов'язано з особливістю виплат, і так планувалося ще до війни. Причому у липні пенсіонерам мають виплатити різницю одразу за три місяці.

Нагадаємо, українцям розповіли, як можна переказати виплату пенсії з Укрпошти на банк.