Після чергової, вже 14-ї ракетної атаки, в енергосистемі України ще більше зріс дефіцит генерації. На сьогодні ті об'єкти генерації, які ще працюють, не спроможні задовольнити потребу країни в електриці. Не врятує ситуації і обіцяний імпорт електроенергії. Отже, відключення электроенергії стануть тривалішими. У кількох регіонах країни ситуація з енергопостачанням найважча. Проте агресору вкотре не вдалося влаштувати блекаут в Україні.
Про те, якою є зараз ситуація в енергетиці країни, надходить інформація з перших рук.
Після чергової ракетної атаки противника у п'ятницю, 10 лютого, негативна ситуація в енергетиці України посилилася. Внаслідок цього та попередніх обстрілів енергосистема країни втратила три чверті потужностей теплових електростанцій. Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Через постійні атаки пошкодженими залишаються майже два десятки енергоблоків теплоелектростанцій. Якщо додати до цього факт окупації наших енергооб'єктів, то Україна тимчасово втратила 44% атомної генерації, 75% потужності ТЕС і 33% блокових ТЕЦ. Кожну другу підстанцію Укренерго було атаковано за чотири місяці", – повідомив Шмигаль.
Через це в енергосистемі утворився дуже великий дефіцит електроенергії. Ще до останнього обстрілу Україні не вистачало близько 4000 мегават потужності. А тепер цей дефіцит став ще більшим. І, на жаль, покрити його неможливо навіть тією енергією, яку нам обіцяють дати з-за кордону.
"Нам обіцяють близько 2 тисяч мегават, але у нас, на жаль, збільшилася кількість регіонів зі складною ситуацією", - каже екс-міністр енергетики Іван Плачков.
Енергетики вже "набили руку" в ефективній та швидкій ліквідації наслідків ракетних обстрілів. Звичайно, відновити систему в її колишньому вигляді поки що неможливо, проте дати світло в усі регіони їм наразі вдається. На жаль, в Україні закінчується резервне обладнання. І тому з кожним нальотом латати зрешічену енергосистему стає дедалі важче.
На сьогодні, за оцінками Плачкова, ворогом виведено з ладу близько 60 відсотків енергетичної інфраструктури України. Тому найближчим часом відключення електроенергії будуть не лише планові, а й аварійні. При цьому тривалість проміжків без світла зросте.
Сьогодні найскладніша ситуація з електрикою у Харкові, розповів голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. Крім того, важка ситуація у Хмельницькій області, в якій було пошкоджено об'єкти енергосистеми, як ще під час нічної атаки дронів, так і вранці. Трохи кращі справи у Дніпропетровській та Запорізькій областях, які також у п'ятницю зазнали ракетного обстрілу. Як і раніше, важка ситуація з енергопостачанням і на Одещині, яка постраждала від великої аварії ще до останнього обстрілу.
За словами голови Укренерго, енергетики працюватимуть без вихідних, щоб якнайшвидше відновити енергопостачання цих регіонів і дати людям можливість отримувати електрику хоча б у якісь інтервали часу.
Нагадаємо, невдовзі після ракетної атаки глава Міненерго Герман Галущенко повідомив, що внаслідок п'ятничної атаки було пошкоджено об'єкти гідро- та теплової генерації, а також високовольтну інфраструктуру у шести регіонах.