В Україні збільшать мінімальну пенсію до 3500 гривень - Мінсоцполітики

Вже незабаром мінімальна пенсія в Україні може стати близько 3500 гривень. Правда поки це нововведення торкнеться лише українців, яким вже є 70 років, і які мають страховий стаж не менше 30/35 років. Виросте також і середній розмір прожиткового мінімуму.

В Україні збільшать мінімальну пенсію до 3500 гривень - Мінсоцполітики - today.ua

Це стане можливим у тому випадку, якщо "відв'язати" багато соціальних виплат від величини прожиткового мінімуму. Нині багато цих виплат (збори, штрафи, підвищення, надбавки та інше) прив'язані до прожиткового мінімуму. Загалом, в Україні, так чи інакше, залежать від цього показника 150 видів виплат.

Якщо скасувати цю залежність, то і прожитковий мінімум, і мінімальну пенсію можна буде підняти, заявила в ефірі одного з телеканалів глава Мінсоцполітикі Марина Лазебна.

На думку міністра, прожитковий мінімум повинен взаємодіяти з такими параметрами як пенсія, мінімальна зарплата, допомоги по інвалідності, допомога дітям-сиротам і ще деякі інші виплати. В Україні збільшать мінімальну пенсію до 3500 гривень - Мінсоцполітики Нині в Україні середній розмір прожиткового мінімуму становить 2 198 гривень. Однак, згідно з підрахунками Мінсоцполітики, його величина має бути, принаймні, вдвічі більша - близько 4500 гривень.

Причому, за словами Лазебної, такі зміни - це не віддалена перспектива, а вельми близька. У Раді вже зареєстрований законопроект № 5045, який передбачає нову систему розрахунку прожиткового мінімуму і соціальних виплат. Якщо парламент за нього проголосує, то вже незабаром пенсіонери відчують позитивні зміни.

Нагадаємо, в поточному році українцям ще тричі підвищать пенсії. Однак їхній розмір все одно не відповідає життєвим потребам людини, визнають у Кабміні.

ДЖЕРЕЛОliga.net