В Україні встановлено нові тарифи на воду та каналізацію: ціна змінилася у всіх водоканалів

В Україні змінилися тарифи на воду та каналізацію. Ціну на послуги підвищили 45 водоканалів по всій Україні.

В Україні встановлено нові тарифи на воду та каналізацію: ціна змінилася у всіх водоканалів - today.ua

Нові тарифи було затверджено рішенням НКРЕКП від 22 грудня цього року.

Нацкомісія затвердила нові ціни на водопостачання та каналізацію. Вони набудуть чинності з 1 січня 2022 року. Вартість подачі та відведення одного кубометра води наступного року становитиме 30,384 гривні. У цій сумі 16,164 гривні становитиме подача води, а 14,22 гривні – відведення.

Таким чином, подача та відведення води зростуть відповідно на 2,82 гривні та 2,184 гривні. У сумі це становитиме 5 гривень за кубометр. Для сім'ї з трьох осіб, яка в середньому споживає 6,5 кубометра води на місяць, збільшення вартості холодного водопостачання становитиме 32,5 гривні на місяць. В Україні встановлено нові тарифи на воду та каналізацію: ціна змінилася у всіх водоканалів У НКРЕКП кажуть, що підвищення тарифів на холодну воду та каналізацію – вимушений захід, пов'язаний зі зростанням цін на енергоносії та інші витрати.

Зокрема, тарифи на холодну воду зросли через:

  • зростання вартості електроенергії і теплової енергії;
  • підвищення вартості газу;
  • підвищення мінімальної зарплати працівників та, відповідно, зростання зарплат і податків всього персоналу;
  • зростання податків у зв'язку з набуттям чинності з 1 січня так званого "ресурсного" закону.

Нагадаємо, вартість електроенергії, якою користуються українські водоканали – одна з найвищих у Європі. А при цьому тарифи на воду у нас в середньому у 5 разів нижчі від європейських. Тому водоканали раніше заявили, що, якщо їм не дозволять підвищити тарифи на свої послуги, вони будуть змушені перейти на погодинну подачу води.

ДЖЕРЕЛОubr.ua