В Україні спростять звільнення з роботи під час війни: деталі законопроекту

Автор: Марченко Любов

В Україні хочуть спростити звільнення з роботи під час війни. До тих підстав для звільнення, які вже є в законі, хочуть додати й нові.

В Україні спростять звільнення з роботи під час війни: деталі законопроекту - today.ua
Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відповідний законопроект №7251 уже зареєстровано у Раді.

Які додаткові підстави для звільнення з роботи передбачені законопроектом?

  • Однією з додаткових підстав, які раніше не були передбачені законом, є неможливість забезпечувати працівникові необхідні умови праці через знищення майна внаслідок бойових дій.
  • Ще одна підстава для звільнення – відсутність працівника на його робочому місці понад чотири місяці. Однак при цьому звільнення буде можливим лише в тому випадку, якщо працівник не надав інформації, чому він відсутній.

В Україні спростять звільнення з роботи під час війни: деталі законопроекту

Українцям також хочуть полегшити процес працевлаштування

  • Крім того, законопроект містить інші зміни до трудового законодавства під час війни. Зокрема, громадянам, які були змушені залишити своє місце проживання та свою роботу через війну, полегшать процес працевлаштування за сумісництвом.
  • Якщо цей законопроект проголосують, то він скасує обмеження, передбачені чинними законами у сфері запобігання корупції. Тобто, він дозволить держслужбовцям поєднувати свою роботу із підприємництвом або виконувати іншу роботу за оплату. Однак такі обмеження будуть зняті лише на період дії воєнного стану.
  • На час дії воєнного стану також дозволяється ведення усіх документів, пов'язаних із трудовими відносинами, лише в електронній формі.
  • Крім того, законопроект передбачає уточнення, пов'язані із залученням найманого працівника до наднормативної праці. Він також відновлює механізм оплати за роботу у вихідні дні та конкретизує механізм надання щорічної відпустки. При цьому законопроект загострює увагу, що подовження робочого часу у воєнний період – це не обов'язок роботодавця, а його право. Тобто, якщо в цьому немає необхідності, то робочий день можна і не подовжувати.

Нагадаємо, в Україні зараз на одну вакансію претендує уп'ятеро більше людей, ніж до війни.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Головне