В Україні ціна дизельного палива підскочила до рекордної позначки

В Україні вартість дизельного палива в дрібному опті збільшилася на 4,2 копійок за літр. Експерти кажуть, що це максимальний показник за останні три роки.

В Україні ціна дизельного палива підскочила до рекордної позначки - today.ua

Зокрема, в дрібному опті зараз вартість дизельного палива складає вже 28,40 гривень за літр. В останній раз таку рекордно високу ціну ДП в Україні фіксували в кінці 2018 року.

Чим пояснюється такий стрибок цін? Експерти вважають, що головна причина полягає в зростанні європейських котирувань. Зараз вони становлять 746 доларів за тонну. Тобто фактично всього за три дні європейські котирування збільшилися відразу на 23-24 долара. Тому не дивно, що в Україні почав дорожчати опт, причому не тільки великий, але і невеликий.

Раніше деякі експерти припустили, що Україну з 16 жовтня 2021 року чекає дефіцит дизельного палива, так як в новому Технічному регламенті світлих нафтопродуктів допущені помилки. Дефіциту поки немає, але ціни збільшуються.

Нагадаємо, в травні поточного року в Україні ввели державне регулювання вартості бензину і дизельного палива, щоб стабілізувати ціни. Держава три рази в місяць встановлює ціну на паливо, від якої оператори можуть робити свою зафіксовану надбавку.

Держрегулювання буде діяти до кінця карантину, введеного в Україні через пандемію коронавирусу.