В Україні суттєво знизили розмір субсидій і пільг

Субсидії та пільги на оплату комуналки суттєво знижено. Вони стали набагато меншими, ніж були на початку року, через зміни у формулах їх нарахування.

В Україні суттєво знизили розмір субсидій і пільг - today.ua

Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики, пояснивши, чому квітневі виплати виявилися набагато меншими за січневі, а травневі будуть ще нижчими, ніж квітневі.

"Змінено формулу розрахунку субсидії та суми пільг на оплату комунальних послуг", - пояснили у Мінсоцполітики.

Таким чином, через зміну розрахункових формул, одержувачам слід чекати таких сум:

В Україні суттєво знизили розмір субсидій і пільг

  • за квітень виплатять 43% від розміру субсидій та 59% від пільг, які були нараховані у січні нинішнього року;
  • починаючи з травня та протягом усього неопалювального сезону, виплати становитимуть 16% субсидій і 29% пільг, які були нараховані у січні 2022 року.

Таке відчутне зниження розміру субсидій пов'язано насамперед із тим, що в неопалювальний сезон суттєво знижуються витрати на комуналку. Влітку не потрібно платити за опалення, адже саме витрати на тепло становлять левову частку всіх комунальних платежів. З іншого боку, не виключено, що таке скорочення витрат пов'язане із воєнним станом.

Нагадаємо, українцям повідомили, що буде із субсидіями та іншими соцвиплатами, якщо війна триватиме довго. За словами голови Мінсоцполітики Марини Лазебної, уряд автоматично продовжив виплату всіх субсидій та пільг до закінчення періоду воєнного стану.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua