В Україні стрімко зростають ціни на каву: де продукт коштує дешевше

Автор: Марченко Любов

В Україні стрімко зростають ціни на каву. Причому вартість цього продукту постійно підвищується ще з березня нинішнього року.

В Україні стрімко зростають ціни на каву: де продукт коштує дешевше - today.ua

Про те, як зросли ціни на каву, розповіла hvylya, посилаючись на дані порталу minfin.

Ціни на каву іноді ситуативно трохи знижуються, але загалом тенденція до їхнього підвищення тримається ще з січня нинішнього року, тобто проявилася ще до початку війни. Причому вартість кави зростає щомісяця.

Зокрема, грудень ще навіть не досяг середини, а ціни на каву вже відчутно зросли порівняно з листопадовими. Так, великі торгові мережі оновили цінники на цей продукт, і вони виявилися в середньому на півтори гривні дорожчими, ніж у листопаді. Так, листопадова ціна на 120-грамову пачку кави торгової марки Nescafe Gold становила в середньому 144,68 грн. А вже на кінець першої декади грудня вона зросла до 146,08 грн.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Найдешевше цю каву зараз можна купити у Novus. Там вона коштує 125 гривень. В Auchan за таку ж упаковку доведеться віддати 138,90 грн, у Metro - 155,41, а в MegaMarket - 165 грн.

В Україні стрімко зростають ціни на каву: де продукт коштує дешевше

За 9 місяців, починаючи з березня нинішнього року, коли кава стала активно і невпинно зростати в ціні, вартість такої упаковки зросла приблизно на 38 гривень або на 35%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, аналітики підрахували, скільки хвилин знадобиться в середньому працювати, щоб заробити на чашку кави у різних країнах. Виявилося, що найшвидше можна заробити на чашку кави в Люксембурзі, Андоррі, Австралії та Швейцарії. Там працівникові із середнім заробітком знадобиться лише 8-9 хвилин. А ось у Шрі-Ланка, Індонезії та Нігерії працівникові доведеться неабияк попітніти, щоби заробити на чашку кави. Зокрема, в Нігерії треба буде невпинно працювати понад дві години (135 хвилин).

Україна у цьому рейтингу зі 102 країн посіла 69 місце. У нас на чашку кави доведеться працювати 35 хвилин. Цікаво, що у Бразилії та Колумбії, звідки каву постачають для всього світу, також доведеться за чашку цього напою працювати 32 хвилини та 38 хвилин відповідно.