Today.ua

В Україні стрімко дорожчають молочні продукти: якими будуть ціни на масло та сири

В Україні стрімко зростають ціни на молочні продукти. За місяць зросла вартість майже всієї "молочки". Найбільше виріс у ціні твердий сир. Експерти кажуть, що нинішні ціни – це ще не стеля. До кінця року все стане набагато дорожчим.

Як інфляція підминяє під себе один цінник за іншим, наочно показали дані моніторингу цін на молочні продукти, проведеного Асоціацією виробників молока (АВМ).

Рекордсменами з подорожчання групи молочних продуктів стали тверді сири. Так, порівняно з квітнем (лише за один місяць) вони в середньому зросли в ціні на 8,95 грн. Наразі середня ціна кілограма твердого сиру становить 628,82 грн. І це – на 195,75 грн дорожче, ніж було у травні минулого року. Таким чином, за рік тверді сири зросли в ціні на 45%.

Стало дорожчим також ультрапастеризоване молоко. У травні воно коштує вже в середньому 46,13/л, це на 70 копійок дорожче за квітневу ціну. А порівняно з 2022 роком воно стало дорожчим на 7,35 грн, що становить приріст у 16%.

Середня ціна питного йогурту у травні становила 82,32 грн/кг. Це на 2,39 грн дорожче, ніж у квітні. А за рік йогурт подорожчав на 10,18 грн., або на 12,4%.

Неабияк піднялося в ціні і вершкове масло. За рік кілограм масла подорожчав на 43,94 грн або майже на 13%. Зараз його вартість становить 386,88 грн/кг.

А от молоко жирністю 2,5% у травні навіть трохи подешевшало порівняно з квітнем. Зараз воно коштує 39,12 грн/кг, що на 36 копійок дешевше за квітневу ціну.

Не змінилася за місяць і ціна на вершки. Наразі вони коштують 144,5 грн/кг, як і місяць тому. А ось за рік цей продукт подорожчав на 34,57 грн./грн.

Що буде з цінами на молочні продукти далі?

Аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі вважає, що ціни й надалі зростатимуть, причому доволі швидко. Ціни на молочні продукти зростають разом із вартістю інших продуктів. Це пов'язано, передусім, із низкою негативних чинників.

Зокрема, до зростання цін спонукають:

Разом з тим, є і гальмівні фактори, які не дозволять ціновій спіралі розкручуватися безконтрольно. Серед таких факторів аналітик називає скорочення реальних доходів українців, що призведе до зниження купівельної спроможності та скорочення попиту на молочні продукти.

Нагадаємо, в Україні стартував сезон черешні та полуниці. Поки що ціни на ягоди б'ють усі мислимі рекорди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ