В Україні стартувала сплата податку на нерухомість: потрібно встигнути вкластися в два місяці

Автор: Марченко Любов

В Україні з 1 липня стартувала сплата податку на нерухомість. Його повинні платити власники квартир площею понад 60 квадратних метрів і будинків, площа яких перевищує 120 квадратних метрів. Податок на нерухомість потрібно встигнути сплатити за два місяці. Далі - вступають в дію штрафні санкції.

В Україні стартувала сплата податку на нерухомість: потрібно встигнути вкластися в два місяці - today.ua

Так, у разі прострочення сплати податку на строк до 30 днів, до суми боргу буде зарахований штраф в розмірі 10% від нього. Якщо ж сплата була прострочена більше, ніж на 30 днів, то штраф становитиме 20%.

Розрахунок податку на нерухомість тісно прив'язаний до розміру мінімальної зарплати в країні. Цього року виходять з розміру мінімальної зарплати станом на перше січня 2020 - 4723 гривні.

При цьому варто відзначити, що в кожному регіоні, при розрахунку податку на нерухомість допускається деякий люфт із боку місцевої влади. Однак, у будь-якому випадку, податок на квадратний метр не повинен бути вищим, ніж 1,5% від мінімальної заробітної плати в країні. Таким чином у 2021 році максимальна сума склала 70,8 гривень за один квадратний метр "зайвої" житлоплощі. В Україні стартувала сплата податку на нерухомість: потрібно встигнути вкластися в два місяці

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Кому ніяких пільг по сплаті податку на нерухомість не буде

Також варто врахувати, що окремі власники нерухомості, яка підпадає під оподаткування, можуть розраховувати на певні пільги. Однак це не стосується тих громадян, які мають нерухомістю з площею, що п'ятикратно перевищує неоподатковувану податком. Для квартир це 300 квадратних метрів, а для приватних будинків - 600 відповідно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також на пільги не варто розраховувати, якщо ви володієте різної житловою нерухомістю, загальна площа якої становить 900 квадратних метрів, або ж якщо платник податків має житлову нерухомість, за допомогою якої він отримує доходи (за рахунок оренди, лізингу, позички, використання у підприємницькій діяльності) .

Нагадаємо, в Україні також хочуть ввести податки на землю під приватними городами. За всю землю, площа якої перевищує 50 соток, потрібно буде сплатити податок.

Головне