В Україні стає дедалі більше трудових мігрантів зі сходу: ким працюють приїжджі

Автор: Марченко Любов

Поки українці активно виїжджають працювати на захід, в Україну їде дедалі більше трудових мігрантів зі сходу. В основному - з колишніх радянських республік. Експерти ринку праці говорять, що нашій країні без цієї робочої сили вже не обійтися. Адже процес відтоку працездатного населення з нашої країни на захід не вщухає, а лише зростає.

В Україні стає дедалі більше трудових мігрантів зі сходу: ким працюють приїжджі   - today.ua

Обсяг трудових ресурсів нашої країни скорочується не тільки через відтік робочої сили за кордон, а й через демографічні проблеми. Так, за прогнозами демографів, у найближчі п'ять років кількість працездатного населення країни скоротиться приблизно на 350 тисяч. При цьому, за рахунок трудової міграції на захід, звичайно, поїде ще більше людей.

Вже зараз Україна відчуває кадровий голод практично у всіх сферах економіки. Про це можна судити навіть по порталах, пов'язаних із працевлаштуванням. Вакансій вже помітно більше, ніж претендентів на них. Згідно з даними Держстату, в першому кварталі 2021 року в Україні було 14,8 млн осіб зайнятого населення, тоді як десять років тому ця цифра дорівнювала 18,5 млн.

За словами економістки Центру економічної стратегії Анни Сахно, на порталі OLX.Робота кількість вакансій вже тепер на третину перевищує кількість потенційних працівників. Причому є спеціальності, на які особливо важко знайти робочі руки. Наприклад, в Україні катастрофічно бракує робітниць у швейну галузь. В Україні стає дедалі більше трудових мігрантів зі сходу: ким працюють приїжджі  Експерт з ринку праці Тетяна Пашкіна вважає, що в Україні за рахунок трудових мігрантів зі Сходу, в першу чергу, будуть поповнюватися робочі місця, які не пов'язані з високою кваліфікацією. Власне, вони тут будуть займатися приблизно тим самим, чим займаються українські заробітчани в Польщі, Німеччині, Чехії, Італії: будівництвом, ремонтами, роботою на виробництві. Тобто, в першу чергу тими спеціальностями, які не вимагають глибоких знань державної мови.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Названі знаки Зодіаку, життя яких значно покращиться у травні

В Україні за останній рік стало більше мільйонерів: Гетманцев озвучив деталі

Хоча вихідці з колишніх радянських республік все ще непогано знають російську, яку не кепсько знають і в Україні. Тобто, в плані комунікації труднощів не виникає.

Про труднощі з вітчизняними кадрами заявляє і засновник групи компаній Текстиль-Контакт Олександр Соколовський. Він каже, що Україну щорічно покидає близько 1 мільйона громадян працездатного віку. І цей відтік трудових ресурсів потрібно кимось поповнювати.

Текстиль-Контакт вже готує випускників профільних навчальних закладів для роботи на своїх підприємствах. І трудових мігрантів компанія розглядає як один з варіантів поповнення робочої сили.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, у найближчі роки трудові ресурси нашої країни будуть активно поповнюватися вихідцями з країн Середньої Азії. Трудова міграція - процес глобальний і неминучий. Тому не виключено, що й етнічний склад громадян України незабаром буде зазнавати зміни. Він стане більш різноманітним.

Нагадаємо, Польща відкрила для українських заробітчан сотні привабливих вакансій із комфортним графіком роботи та високою оплатою праці.