В Україні цьогоріч один мільйон сімей втратить субсидії, - Андрій Рева

Близько мільйона українських сімей втратять цього року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. У Мінсоцполітики, вже кілька разів з моменту закінчення опалювального сезону, намагалися змінити процес призначення субсидій. Та головне, що в підсумку близько мільйона домогосподарств втратять право на отримання субсидії.

В Україні цьогоріч один мільйон сімей втратить субсидії, - Андрій Рева - today.ua

Таку думку висловив колишній міністр соцполітики Андрій Рева, який дуже ревно стежить за висловлюваннями і діями своєї наступниці Марини Лазебної. Про прорахунки влади з призначенням субсидій він розповів в інтерв'ю одному з інтернет-видань.

Величезна заминка з перепризначенням субсидій після опалювального сезону пов'язана з тим, що влада кілька разів намагалася змінити процес їхнього призначення. У квітні раптово заявили, що всі субсідіанти повинні заново подавати заяви і представляти всі документи для того, щоби перепризначити їм субсидії. Таким чином хотіли поєднати процес нарахування субсидій з верифікацією їхніх одержувачів, аби відразу відсіяти тих, хто отримує допомогу від держави незаконно.

Незважаючи на оголошений в квітні процес перезавантаження субсидій, нову форму заяви та нову декларацію затвердили лише в травні. І тоді, зрозумівши, що процес безнадійно гальмується, влада дала задній хід. Мовляв, більшості нехай, як і раніше, призначають субсидію автоматично, а верифікувати будуть лише деякі категорії претендентів.

Такі постійні метання з боку в бік не могли не викликати нервозність місцевих чиновників, які ледь не щотижня отримували від влади суперечливі вказівки. В Україні цьогоріч один мільйон сімей втратить субсидії, - Андрій Рева Однак всі ці метання влади можна пояснити однією причиною: в казні немає грошей для виплати субсидій усім, хто на них претендує. Тому Лазебна та її чиновники гарячково шукають приводи, щоб відмовити громадянам у виплатах.

"У них немає грошей на субсидії. Вони ж протягом 2020 р. скоротили програму субсидування на 20 млрд грн. А в 2021-м в умовах зростання тарифів на 35% вони передбачили тільки 36,6 млрд на субсидії. В січні міністр соцполітики Марина Лазебна, яка зараз киває на місцеве самоврядування, розповідала, що їм не вистачає 10 млрд грн. І ось вони не придумали нічого кращого, ніж новими правилами відсікти людей від програми субсидій - один мільйон домогосподарств ", - говорить Андрій Рева.

У минулому опалювальному сезоні в Україні отримували субсидії близько трьох мільйонів домогосподарств. Зараз влада поставила перед собою завдання скоротити кількість одержувачів хоча б до двох мільйонів.

"Тобто до 40% людей втратять право на субсидії. Саме завдяки цим маневрам Мінсоцполітики", - говорить екс-міністр.

При цьому колишній чиновник вважає: крім того, що влада і справді показала свою некомпетентність в питаннях соціальної політики, вона ще й свідомо нагнітає плутанину в питанні призначення субсидій. Саме для того, щоби потім "призначити винних" у провалі відповідального завдання.

Нагадаємо, в Мінсоцполітики заявили, що субсидії за червень і травень вже пішли в регіони і незабаром люди зможуть їх отримати. Більшості громадян перерахували їх автоматично. Вийшло в середньому по 290 гривень на одне домогосподарство. В опалювальний сезон звичайно, сума допомоги буде вища.

ДЖЕРЕЛОdsnews.ua