В Україні стали повільніше рости ціни на житло

В Україні стали повільніше рости ціни на житло. В той час, як у багатьох країнах вартість квадратних метрів, навпаки, стала дорожчати прискореними темпами, в нашій країні вона також зростає, але набагато повільніше, ніж рік тому.

В Україні стали повільніше рости ціни на житло - today.ua

Так, ще за підсумками третього кварталу минулого року в рейтингу з 55 країн Україна була на шостій позиції за темпами зростання цін на житло. При цьому вже за підсумками другого кварталу 2021 року вона перемістилася на 22 місце.

Ціни на житло в Україні в другому кварталі 2021 року зросли в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 8,3%. Причому за перше півріччя 2021 року приріст вартості житлової нерухомості склав лише 4%.

При цьому в списку з 55 країн середній показник зростання цін на житло в річному вимірі (з липня по липень) склав 12%. Тобто, Україна опустилася нижче цього показника. В Україні стали повільніше рости ціни на житлоНайвищі темпи зростання цін на житло залишаються в Туреччині. Там за рік вартість житлової нерухомості виросла на 29,2%. Великий приріст цін також зафіксовано у Новій Зеландії (25,9%). Чимале зростання цін на житло спостерігається і в США (18,6%), Австралії (16,4%), Канаді (16%), а також у Росії (14,4%).

Експерти відзначають, що за останній рік збільшилася кількість країн, в яких темпи зростання цін на житло вимірюються двозначними числами. Торік їх було 13, а цьогоріч стало 18.

При цьому у двох країнах із цього списку - Іспанії та Індії - вартість нерухомості за рік знизилася.

Нагадаємо, Київ увійшов до топ-10 європейських столиць із найдешевшим житлом.

ДЖЕРЕЛОprofidom