Банківські депозити в Україні стають безпечнішими. Фонд гарантування банківських вкладів виросте в нашій країні з 200 тисяч до 600. Таким чином, зберігати гроші в банку стане безпечніше.
Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроект №5542-1, який передбачає підвищення гарантованої суми банківських вкладів. Ця сума має зрости від теперішніх 200 тисяч до 600.
Підвищення гарантованої суми, згідно з цим законопроектом, буде відбуватися поетапно. До кінця 2022 року вона має досягти 400 тисяч гривень, а з 2023 - 600 тисяч. Гарантована сума має с тановити 600 тисяч з 1 січня 2023 року.
При цьому, в проекті закону також передбачено, що до Фонду гарантування вкладів фізосіб поступово приєднається Ощадбанк, які нині є державним, однак згідно з планами уряду, вже незабаром повинен стати приватним. Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) відшкодовує заощадження вкладникам збанкрутілих банків, що входять до ФГВФО. Нині ця сума обмежується 200 тисячами гривень. Однак, якщо вищезгаданий законопроект приймуть у другому читанні, і він стане законом, то вже через півтора року вкладникам будуть відшкодовувати з фонду до 600 тисяч гривень заощаджень, що безсумнівно, буде сприяти зміцненню довіри до банківської системи.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У цьому ж законопроекті також міститься механізм, яким передбачається погашення боргів вкладникам у вексельній формі. Так, станом на 1 квітня поточного року ФГВФО містив 68,9 млрд гривень вексельних зобов'язань, які були видані в обмін на держоблігації в 2015-16 роках.
На сьогодні в ФГВФО входять 73 українських банки. Сумарно на їхніх рахунках міститься 47,7 млн вкладів на загальну суму 621,6 мільярда гривень. В середньому це виходить трохи більше 13 тисяч гривень на один вклад.
Нагадаємо, топ-чиновники Нацбанку масово подали у відставку. Зокрема, пішло все керівництво Департаменту ліцензування. Як пояснив керівник Департаменту, який очолив масову звільнення з банку, вони не можуть миритися з узурпацією влади в НБУ і відмовою від колегіального прийняття рішень.